Зв'язатися з автором

У чому різниця гейнера і протеїну і що ж краще вибрати


Людина, яка тільки планує почати серйозно займатися спортом, напевно замислиться про вживання різного роду спортивних харчових добавок. Багато хто з них дійсно дуже корисний-за умови грамотного тренінгу вони допомагають добитися кращих результатів і прискорити процес їх досягнення. Новачкам можна легко заплутатися в різноманітті, пропонованому виробником : кількість незнайомих слів може ввести в паніку, тому буде корисно проконсультуватися з фахівцем. Найбільш популярними добавками є протеїни і гейнеры. Спробуємо розібратися, в чому відмінність гейнера від протеїну, і що краще вибрати у кожному конкретному випадку.

Зміст

 • Гейнер або протеїн : що краще?
 • У чому різниця між гейнером і протеїном
 • Протеїн і гейнер : як поєднувати
 • Гейнер або протеїн : відео-відповідь

Гейнер або протеїн : що краще?

Гейнер і протеїн-це найбільш поширені і ефективні добавки. Незважаючи на їх користь, спочатку треба дізнатися про них якомога більше і розібратися, для чого призначена кожна з них.

Основний критерій результативності у бодібілдінгу-це активне спалювання жиру і не менш активне нарощування м’язової маси. А для цього по факту потрібні дві складові-білки і вуглеводи. Білки-це основний будівельний матеріал для м’язів. Вуглеводи ж є джерелом енергії, яка потрібна нам для активних фізичних навантаженнях, яким ми піддаємо себе в тренажерному залі.

Гейнер є сухою сумішшю, коктейлем, який на 70-80% складається з вуглеводів, на 10-20%-з білків. Протеїн -практично такий же коктейль, але він майже повністю складається з одних білків , а вуглеводів і жирів в нім практично немає.

  Густаво Баделл, Gustavo Badell біографія бодибилдера


Хоча існує поширена думка про те, що спортпит-це шкідливо, насправді обидва ці продукти при правильному їх застосуванні повністю безпечні. Вони виготовляються на основі цілком нешкідливої і натуральної сировини. Також є версії, що вони викликають залежність, подібну до наркотичної, негативно впливають на функціонування внутрішніх органів. Багато хто порівнює і плутає їх із стероїдами, але це принципово різні речі. Усі ці страхи необоснованны, що доведено величезною кількістю досліджень. Це по суті ті ж продукти, які ми регулярно споживаємо, тільки у більш високій концентрації, що дозволяє їм швидше всмоктуватися і засвоюватися організмом. Протеїн завдяки білку допомагає забезпечити явний приріст м’язової маси, прискорити процеси “будівництва” тіла. Але треба врахувати, що він може бути протипоказаний при індивідуальній непереносимості білку, а також при серйозних хворобах нирок.

Гейнер, в якому досить багато вуглеводів, дозволяє нам насититися енергією, підвищуючи тим самим активність на тренуваннях і їх тривалість. Проте саме завдяки вуглеводам гейнер і може привести до небажаних наслідків. Вуглеводи, які не розтрачуються, трансформуються в жири, що осідають під нашою шкірою, зменшують рельєф м’язів і погіршуючі вид фігури в цілому.

У чому різниця між гейнером і протеїном

Основне, чим відрізняється гейнер від протеїну-це те, що останній є чистим білком, тоді як перший містить велику кількість вуглеводів і певні добавки. Гейнеры радять приймати людям худорлявим , що має високу швидкість обмінних процесів, які зазнають труднощі з набором м’язової маси. Завдяки гейнерам можна набрати її в максимально короткі терміни.

  Пізнавально про те, як правильно плавати у басейні, щоб схуднути


Людям же, які схильні до повноти і швидкого набору ваги, зловживати гейнерами не рекомендується. Неперероблені вуглеводи у них можуть украй швидко відкластися в жир, і тоді результат буде далекий від бажаного. В даному випадку буде корисніший протеїн, який допоможе збільшити м’язову масу, при цьому зменшивши зміст в організмі жиру.

Багато добавок і коктейлі окрім основних компонентів включають також різні вітаміни і мінерали. Також в них може міститися креатин-амінокислота, що благотворно впливає на імунітет людини і стимулююча обмінні процеси в м’язах. Також існують гейнеры, які включають до складу білки і вуглеводи в пропорціях до 45:45. Це сприяє підвищенню ефективності таких добавок при роботі “на масу”. Подібні гейнеры вважаються якіснішими і результативнішими, тому і коштують вони дорожче.

Уся користь і шкода протеиновых батончиків тут!

Протеиновые коктейлі розділяються на два види-з повільними і швидкими білками. Повільний протеїн всмоктується довше, тому дає менші прирости м’язів, але при цьому діє впродовж тривалого періоду. Такі добавки будуть ідеальними для тих, хто хоче усунути зайву вагу або зробити м’язи більше рельєфними, наприклад, на сушці. Швидкі протеїни діють протилежно-вони всмоктуються нестримно, дають максимальні прирости м’язової маси, але діють впродовж короткого періоду часу. Щоб наростити красивий рельєф, бодибилдерам рекомендується починати приймати швидкий протеїн, а потім переходити на повільний.

  Два інтенсивні аеробно-силові тренування від Патріка Гудо


Так що ж краще для набору м’язової маси-гейнер або протеїн? Гейнеры корисні атлетам, худим від природи,-вуглеводи будуть ним тільки корисні. А ось людям, схильним до зайвої ваги, краще вживати протеїни , оскільки вуглеводна суміш з високим гликемическим індексом може привести до набору додаткових зайвих кілограмів. Таким людям краще пити чисті білкові коктейлі. В даному випадку єдиний варіант вживання гейнера-після тренування, коли в організмі цілком вичерпані запаси глікогену, а обмін речовин працює в прискореному режимі. В цьому випадку гейнер допоможе відновити енергію і не спровокує зайві кілограми. Якщо ж приймати гейнер в період відпочинку, енергія не витрачатиметься повністю, що привіт до набирання ваги.

Регулярний прийом протеїну запобігає ризику набору підшкірного жиру і добре впливає на білковий обмін. Проте це виключає отримання додаткової енергії, без якої не можна наростити м’язову масу. Виключити гейнер можна у тому випадку, якщо спортсмен отримує досить вуглеводів із вживаною їжею.

Протеїн і гейнер : як поєднувати

Виходячи з усього сказаного, можна зробити висновок, що вибрати гейнер або протеїн кожен для себе може індивідуально, грунтуючись на переслідуваних цілях і особливостях конституції. Якщо людина худорлява і хоче швидко набрати масу, гейнеры будуть незамінні. Коли маса вже буде набрана до достатнього рівня, можна перейти на протеїн.

  Вчимося готувати і вживати насіння чиа для схуднення - кращі рецепти


Якщо ж людина хоче схуднути, гейнер йому ні до чого. Краще відразу розпочинати з протеїну: повільного-для сушки, або швидкого, якщо треба зміцнити м’язи.

Обидві добавки можна поєднувати, приймаючи протеїн і низкобелковый гейнер в рівних пропорціях. Це дозволить наситити організм необхідною кількістю енергії, і одночасно отримати досить білку для побудови м’язів. Найголовніше-підібрати оптимальне дозування. При одночасному прийомі добавок рекомендується дотримуватися таких рекомендацій:

 • Враховуйте добову норму споживання калорій, включаючи в неї добавки. Якщо ви хочете схуднути, треба витрачати більше, ніж споживаєте, якщо набрати-те навпаки.
 • Перед тренуванням рекомендується вживати швидкий протеїн. Після тренування-високовуглеводний гейнер зі швидкими протеїнами в складі. Така суміш підійде для закриття білково-вуглеводного вікна.
 • Як перекушування з метою підвищення калорійності раціону також рекомендується використати гейнер. Краще використати високобілкову добавку, але пам’ятаєте про те, що норма білку не повинна перевищувати 2 грам на 1 кг ваги атлета. Між їдою також можна застосовувати повільний протеїн.
 • Уранці можна використати і швидкий протеїн , можна вибрати будь-який з двох продуктів. На ніч добавки краще не вживати, хіба що повільні протеїни. Але врахуйте, що добавка може спровокувати відчуття тяжкості і не засвоїтися повністю, що здатне негативно вплинути на травну систему.
 • Спортсмени з досвідом можуть вживати протеїн 3-4 рази в день і гейнер 1-2 рази в день.
 • Силовим атлетам рекомендується вживати 7 г вуглеводів на кг ваги . При недостатній масі тіла дозування може бути збільшене до 8-9 грам на кг ваги.
 • Норма белка-2-2,5 г на кг ваги .
  Omega3 від MyProtein: як приймати, відгуки і склад


Крім усього іншого важливо пам’ятати про те, що добавки є добавки, і вони не можуть замінити повноцінного харчування. Важливо, щоб і звичний раціон включав достатню кількість поживних компонентів. Їсти рекомендується часто і невеликими порціями. Одна їда може бути замінена гейнером, але лише іноді, якщо немає можливості повноцінно поїсти.

Пам’ятайте про протипоказання. Протеїн заборонений при нирковій недостатності і інших проблем з бруньками. Також треба пам’ятати про вірогідність наявність алергії.

У вживанні будь-яких добавок важлива помірність. Не можна занадто захоплюватися ними, інакше ви можете отримати розлад шлунку і інші проблеми з травним трактом. У іншому ж кожен сам вирішує, що краще пити: гейнер, протеїн або і те, і інше.

Гейнер або протеїн : відео-відповідь


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ