Зв'язатися з автором

Чи можна їсти на ніч


У умах більшості людей досі існує стереотип, що усі з’їдені на ніч калорії відкладаються у вигляді жиру. Ще один одвічний міф свідчить, що їсти не можна не просто перед сном, а навіть після шести вечора. Російські і західні фахівці в області медицини розносять ці помилки в пух і прах.

Борис Ушаков, спортивний лікар :

-На мій погляд, якщо ендокринна система працює добре, немає проблем з щитовидною залозою і інших розладів, то не має значення, що в який час доби є. Головне, це правильно підібрати для себе і строго дотримуватися добової калорійності і правильного розподілу раціону по білках, жирах і вуглеводах. Якщо раціон побудований правильно, то можна і пізно увечері з’їсти солодке, і усе встигне засвоїтися. У нас просто досі сидять в голові міфи, закладені ще за радянських часів,-не є після шести, дотримуватися дробового живлення і інші. На заході ці правила давно вже вважаються застарілими. Не вірте жодній дієті, у якої є назва. Головне, загальна кількість калорій за добу. Адже по суті для організму 100 грамів гречки і 100 грамів цукру мають однакову цінність, та і кількість калорій таке ж. Різниця лише у викиді інсуліну, а інсуліну у нас чомусь бояться, хоча викид інсуліну на амінокислоти BCAA навіть більше, ніж на глюкозу.

  7 кращих вправ для лікування грижі шийного відділу хребта


Які продукти є перед сном

Правило “не є після шести” ні до чого хорошому не приведе-мало хто лягає спати в дев’ять вечора, а повноцінна вечеря потрібна організму за 3-4 години до сну. Три години-цей максимальний час засвоєння білків і вуглеводів, таким чином можна не хвилюватися, що частина вечері відкладеться у вигляді жиру.

Безпосередньо перед сном (за 20-30 хвилин) поїсти теж можна, а тим, хто має м’язову масу і не хоче її втратити, не просто можна, а треба. На ніч не слід завантажуватися вуглеводами, а ось білки організму дуже навіть згодяться. Причому це мають бути легко засвоювані білки, тобто не курка і стейк, а, наприклад, яйця або риба. Проте на усю ніч їх не вистачить, тому кращим продуктом перед сном вважається знежирений сир. Казеїн, що міститься в нім, має тривалу дію і забезпечуватиме вступ необхідних м’язам амінокислот до 8 годин.

Чи пити перед сном протеїн

Необхідність вживання протеїну перед сном була доведена науково медиками університету Маастрихта в Нідерландах. У дослідженні взяли участь 16 здорових молодих людей, які протягом доби дотримувалися однакового режиму харчування. У 8 вечора вони провели однакове силове тренування, після якого послідувала повноцінна їда. Після цього за 30 хвилин до сну половина випробовуваних випила коктейль, що містить 40 грамів казеїну, друга ж половина пила плацебо.

  Об'ємний тренінг: чим більше, тим краще?


В результаті учені зафіксували, що казеїн ефективно засвоївся, привівши до швидкого росту кількості вільних амінокислот, яка підтримувалася протягом всієї ночі (7,5 годин сну). Синтез білку у групи, що прийняла казеїн перед сном, був вищий за відносно другу групу приблизно на 22%. Таким чином, дослідження довело, що прийом протеїну перед сном ефективний для набору м’язової маси.

Альтернативою казеїну перед сном можуть також стати багатокомпонентні протеїни, що поєднують в собі білки з різною швидкістю засвоєння.

ашот каграманян Коментує Ашот Каграманян, віце-чемпіон любительської “Олимпии-2015” в категорії понад 90 кг:

-Я часто вживаю казеїн замість останньої їди. Моя стандартна порція-1-2 мірних ложки на 300 мл води, молоко не використовую. Випиваю його безпосередньо перед сном-на першу половину ночі мені вистачає. Розділення по періодах підготовки до змагань у мене немає-я п’ю казеїн і в процесі набору маси, і під час сушки.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ