Зв'язатися з автором

Чи треба відпочивати на тренуванні?


У гонитві за ідеальним тілом багато хто йде на рекорди в тренажерних залах: працюють без перерви на межі можливостей. Чи варто так навантажувати себе? Або ж варто все-таки брати тайм-аут під час тренування? Розбираємося в цьому питанні.

Перше і найголовніше правило: керуйтеся своїми відчуттями. Якщо ви відчуваєте, що втомилися, краще дати собі невеликий передих-2-3 хвилини, цей той час, за який можна трохи відпочити і з новими силами продовжити тренування.

Треба пам’ятати, що відпочинок може бути різним, усе залежить від того, яким видом тренування ви займаєтеся. При силовому тренуванні слід застосувати один підхід до відпочинку, при кардиотренировке-інший.

Якщо йдеться про танці (наприклад, сальса, бачата, латино-американские танці, belly dance, zumba)-вони зазвичай проводяться з тренером, який стежить за розпорядком заняття, і дає невеликий відпочинок 2-3 хвилини після 30-40 хвилин заняття, або годинне заняття триває без перерви.

Якщо ж ми говоримо про силові тренування, то відпочинок тут обов’язковий. Саме під час відпочинку відновлюються м’язові волокна і пульс.

  Скільки повинне тривати тренування


Скільки ж треба відпочивати між підходами при силовому тренуванні?

Якщо ви хочете стати сильніше і збільшити робочу вагу-те тут вам треба поєднувати велику вагу з малим числом повторів і досить тривалим відпочинком (близько 5 повторень, після яких,-5 хвилин відпочинку). Якщо ж ваша мета-збільшити м’язову масу, тоді вам треба робити близько 8-12 повторень, відпочиваючи по 2-3 хвилини після кожної серії вправ. А якщо ви хочете збільшити вашу силову витривалість, то оптимальним числом повторень буде не менше 15 (з перервою в 1 мін між підходами).

Схема підходів і відпочинку між підходами:

-менше 5 повторень-пауза близько 5 хвилин;

-5-7 повторень-пауза 3-5 хвилин;

-8-10 повторень-пауза 2-3 хвилини;

-11-13 повторень-пауза 1-2 хвилини;

-більше 13 повторень-пауза 1 хвилина і менше.

Дуже важливо дотримуватися правильного співвідношення роботи і відпочинку для досягнення максимальної ефективності тренування, адже недостатній відпочинок, так само як і надмірний ведуть до травм і не досягнення бажаного результату від тренування.

Чи треба відпочивати на кардиотренировке?

При кардиотренировке відпочивати теж треба. Якщо йдеться про жироспалювальні вправи-це тривале тренування на невисокому пульсі (ЧСС-130-150) з рівномірним навантаженням-отдых потрібний після тренування, сама вона йде без перерв. Якщо ж ми говоримо про інтервальне тренування, наприклад, бігу з чергуванням відрізків на високій швидкості і відрізками на низькій, то біг на низькій швидкості-і є відпочинок. Тут важливо розуміти, що якщо вам важко, і ви не упевнені у своїх силах, то треба або припинити тренування, або перейти на біг на низькій швидкості.

  Цукор шкідливий, тому що це - цукор!


Відпочинок-це невід’ємна частина тренування, він так само важливий, як і різні вправи. Необхідно прислухатися до свого організму і давати йому стільки відпочинку, скільки необхідно. Не треба намагатися “стрибнути вище за голову”, тренуватися за гранню фізичних можливостей. Саме поєднання навантажень і відпочинку роблять тренування ефективної і наближають вас до досягнення поставлених цілей.

Фото: East News

Підготувала: Анастасія Кужелева


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ