Зв'язатися з автором

Гід по кардиотренажерам: що підходить саме вам


До недавніх пір для деяких основними кардиотренажерами являлися такі відомі агрегати як велотренажер і бігова доріжка. Але світ фитнеса постійно прогресує, і вибір став значно більше. Вже у більшості фитнес-клубов ви зможете зустріти цілий достаток кардиотренажеров, про яких могли навіть не чути.

Велотренажеры

Розпочнемо із справжнісінької класики. Адже росіяни вже в 90-х роках купували американські велотренажеры і ставили їх прямо в квартирах. Ці агрегати досі в моді і кожен фитнес-клуб вважає своїм боргом обставити ними кардиозону. Від простого симулятора велосипеда велотренажеры за ці роки дійсно зробили декілька великих кроків вперед. Зараз це цілий комп’ютер, де можна вибрати будь-яку індивідуальну програму, наприклад їзда в гору, по схилах або по дорозі з перешкодами.

На даний момент існують і різні модифікації класичних велотренажеров. Наприклад, горизонтальний велотренажер. Він був створений, щоб повністю звільнити від навантаження верхню частину тіла, відпочивають навіть прес і сідниці. Якщо треба зробити упор конкретно на ноги, то це якраз той випадок.

  Штучні м'язи: до чого доводить лінь


Ще одним цікавим варіантом є спин-байк, тому якщо ви хочете прийняти участь у віртуальній велогонці, то вперед! Але довго протриматися на спин-байке вийде не у усіх, адже там жорстке і не занадто зручне сидіння, майже як на професійних спортивних велосипедах.

Бігова доріжка

Ще один популярний варіант, які актуальний вже довгі роки. Бігова доріжка дозволяє вам виконувати природніші рухи, проте вона менш корисна для людей з проблемною спиною, ніж велотренажер. У арсеналі бігової доріжки також купа налаштувань і програм, а також датчиків, які інформують про кількість калорій, відстань, час, частоту пульсу і про багато що інше. Деякі тренажери оснащені навіть датчиками, які здатні показувати зайву кількість жиру в організмі. Крім того, ви без проблем можете міняти нахил доріжки, що дозволяє посилити навантаження.

Степпер

Якщо ви живете нижче 10 поверху і підніматися по сходах не варіант, то цей тренажер розв’яже цю проблему. Так, степпер відмінно імітує ходьбу по сходах. Тренажер зміцнює м’язи ніг і сідниць, а також істотно підвищує витривалість. У вашому розпорядженні зручні педалі і руків’я, а деякі моделі дозволяють міняти і кут нахилу.

  Бодібілдінг: ради новачкам


Еліптичний тренажер

У цьому агрегаті ви зможете поєднувати велотренажер, бігову доріжку і степпер. Так, це і правда, дуже багатофункціональний пристрій. За допомогою еліптичного тренажера можна не лише схуднути за рахунок кардионагрузки, але також зміцнити м’язи і навіть їх трохи підкачати. Адже якщо вибрати досить сильний опір, то м’язи починають працювати дійсно старанно.

Рух педалей здійснюється по еліпсу, що істотно знижує навантаження на голеностоп і колінні суглоби. Варто відмітити, що задіяні практично усі м’язи, це спина, руки, плечі, груди, сідниці і природно ноги.

Грібний тренажер

Не найпопулярніший тренажер, проте, не менш ефективний від цього. Він включає в роботу більшість груп м’язів, а вправу можна виконувати з досить великою амплітудою. Вже після десяти хвилин такого інтервального навантаження можна відчути дуже пристойну втому. При правильній техніці на грібному тренажері працює близько 80% від усіх м’язів.

Фото: globallookpress.com


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ