Зв'язатися з автором

Криосауна: користь і шкода шокового гартування


криосауна

Про користь гартування кожен з нас чув з дитинства. Нам розповідали спершу батьки, а потім і учителі в школі, як правильно привчити організм до холоду, щоб менше хворіти взимку, та і взагалі зміцнити свій імунітет. Для цього треба було довго готуватися, практикувати контрастний душ, обливання холодною водою і інші процедури. Вони дуже корисні для багатьох життєво важливих систем організму, але косметична індустрія пропонує набагато швидший метод. Що це таке-криосауна, як вона впливає на наше тіло, яку користь приносить, а також кому може бути протипоказана.

Зміст

 • Що таке криосауна: холодна ванна для струсу організму
  • Короткий ракурс в історію
  • Опис процедури : криосауна і температура в ній
  • Повітряна криосауна: головні особливості
  • Зверніть увагу: правила кріотерапії
 • Ефективність для оздоровлення і схуднення
  • Користь кріотерапії
  • Свідчення
  • Протипоказання
  • Побічні ефекти і шкода
  • Відгуки про криосауне

Що таке криосауна: холодна ванна для струсу організму

Якісно хорошу профілактику простудних захворювань в холодну пору року забезпечить процедура кріотерапії, основним інструментом якої є криосауна. Дію низьких температур чинять також значно омолоджуючий ефект, допомагають схуднути, а заразом позбавитися від багатьох хронічних захворювань, як і скипідарні ванни.

Кріогенні процедури-зовсім не новий винахід. Ще в далекі часи люди обливалися холодною водою, а також могли прямо з жаркої лазні стрибнути в ополонку замерзлого ставка. Тоді було багато приказок і приказок на цю тема. Люди точно знали, що исцелятся від недуг, проте механізм цього оздоровлення залишався для них таємницею за сімома печатками.

Короткий ракурс в історію

В кінці дев’ятнадцятого століття (1886) баварський священик на ім’я Себастьян Кнайп написав і опублікував книгу, під назвою “Моє водолікування”. Цей час можна вважати початком ери кріотерапії. Він цікавився народними методами лікування, вивчав властивості трав, а коли його зморив туберкульоз, став практикувати занурення у води холодного Дунаю. Він виробив цілу методику оздоровлення холодними потоками (Kaltwasserkur). Гідротерапія є частиною медицини до наших днів, хорошим прикладом можуть стати сольові ванни.

  Учені довели, що люди перебільшують рівень виконуваних навантажень


купання в ополонці

Проте ніякого особливого прогресу в способах лікування водою не спостерігався після цього майже сотню років. Тільки до 1970 року в Японії доктор Ямаучи придумав абсолютно нову методику. Він експериментував з низькими температурами, до-180°С. Його дослідження показали, що таке дія не лише не шкодить, але і приносить помітну користь. Ямаучи створив спеціальне пристосування для прийняття холодних ванн і представив її на конгресі у Висбадене, тільки через дев’ять років.

Цей метод швидко потрапив в передові медичні журнали, а прагматичні німці відразу ж побачили в нім вигідне вкладення засобів. Адже криосауна працювала, давала прекрасний результат. Тому вже в 1984 році японський винахід став використовуватися в старій Європі всюди. Зараз існує більше тисячі оздоровчих центрів і клінік, де таку крижану ванну можна прийняти без проблем.

Опис процедури : криосауна і температура в ній

По суті, криосауна-це установка, свого роду резервуар, наповнений азотом. Цей газ охолоджується до 140-180 градусів за шкалою Цельсія. Для проходження такої терапії треба підготувати купальник для жінок і плавки для чоловіків. Людина заходить всередину спеціальної капсули, так щоб голова і плечі залишилися зовні. На руки і ноги надіваються спеціальні рукавички і шкарпеточки, щоб не пошкодити шкіру при зіткненні з охолодженими поверхнями.

Стандартна тривалість процедури по інструкції складає від шістдесяти до ста вісімдесяти секунд. Тобто, максимальний час дії-три хвилини. Холод впливає на поверхню шкіри, але при цьому не проникає всередину, завдяки природним захисним механізмам. Це повністю виключає небезпеку переохолоджуватися. Проте організм відчуває шок, тому запускає усі захисні процеси.

Зазвичай лікарі прописують курс криопроцедур з 5-20 сеансів, залежно від захворювання, свідчень, індивідуальних особливостей, стану здоров’я і інших чинників-показників. Проводяться вони через день. Для порівняння, одна процедура в Москві обійдеться від 1200 до 3000 тисяч рублів. При цьому багато салонів краси пропонують пробні сеанси по 500 рублів, а також знижки на повний курс 16-20 відвідувань до 25% від повної вартості. Як бачите, вартість процедури криосауны цілком доступна для звичайного середньостатистичного обивателя. Разом з нею може призначатися антицелюлітний масаж.

  Чи можна їсти на ніч


Повітряна криосауна: головні особливості

зовнішній вигляд криосауны

Щоб максимально узабезпечити себе, не перешкодить з’ясувати, що ж відбувається з нашим тілом під час сеансу.

 • Тіло пацієнта обдувається повітрям, охолодженим за допомогою рідкого азоту впродовж нетривалого часу. Але мозок устигає отримати від периферійних рецепторів сигнал небезпеки. Тоді він включає механізми, що примушують організм вижити за всяку ціну.
 • Кров активно підливає до усіх життєво важливих органів, примушуючи температуру тіла підніматися. У деяких вона може досягти відмітки в сорок градусів. Це допомагає знищити різні віруси і бактерії в крові.
 • При цьому ендокринна система активно вкидає в кров різні ферменти, гормони і інші речовини, потрібні для швидкого одужання.
 • Рівень кисню в організмі значно підвищується. Це призводить до активнішого загоєння ушкоджень шкіри, ран, купірування наслідків запальних процесів.
 • Кров починає активно циркулювати по усьому тілу, що прискорює обмінні процеси. Тому криосауна для схуднення має дуже хорошу ефективність.
 • Паралельно з тіла виводяться токсини, шлаки, відпрацьовані і непотрібні речовини.

Мозок фіксується на проблемних ділянках, починаючи проводити процедуру оздоровлення, адже відчуває небезпеку, якої насправді немає. Після виходу з капсули температура повертається в звичайні рамки.

Зверніть увагу: правила кріотерапії

Важливо розібратися з деталями, приміром, як часто відвідувати криосауну, що потрібно врахувати перед і після прийняття процедури.

температура в криосауне

 • Їсти можна не менше, чим за годину до прийняття процедури. Після неї теж краще почекати не менше шістдесяти хвилин, перш ніж перекусити.
 • Досвідчені лікарі говорять, що перед приміщенням в криокамеру треба прийняти повітряну ванну впродовж п’яти або десяти хвилин при стандартній кімнатній температурі (18-25°С). Для цього треба зняти верхній одяг і залишитися в купальнику або плавках в приміщенні.
 • Вам повинні видати повстяні тапочки або невеликі валянки, а також рукавички з натуральної шерсті для проведення кріотерапії.
 • Щоб уникнути неприємностей, як тільки вам не з’являться відчуття, стане боляче, неприємно, слід сказати операторові, який зобов’язаний тут же припинити сеанс.
 • Занурення в азот з головою не вітається не тому, що може зашкодити. Просто так операторові не буде вас видно, а особливої користі такі маніпуляції не приносять.
 • Не варто торкатися до стінок капсули криосауны. Стежте за тим, щоб ваші руки, боки або плечі не потрапляли в область подання газу.
  Завдяки фізичному навантаженню знизилося число діабетиків


Двері кабінки криосауны нічим не фіксуються, вона не має ніяких клямок або, тим більше, замків. Тому при щонайменшому дискомфорті пацієнт може вільно розкрити стулки і вийти назовні.

Після проведення сеансу кріотерапії лікарі рекомендують декілька хвилин позайматися фізкультурою. Приміром, можна зробити легку зарядку, поприседать, пройтися на місці впродовж десяти-п’ятнадцяти хвилин. Найчастіше призначаються процедури через день, але при особливих свідченнях вони можуть проводитися раз в три або чотири дні. Ефективність безпосередньо залежить від регулярності відвідувань криосауны. Для закріплення отриманого результату можна повторювати курс один три-чотири рази в рік.

Ефективність для оздоровлення і схуднення

дівчина в криосауне

Свідчення і протипоказання криосауны треба вивчити заздалегідь, перш ніж вирушати в найближчий салон краси. Реклама говорить, що ця процедура може вирішити практично будь-які косметичні проблеми, а також має колосальний оздоровчий ефект. Але давайте реально дивитися на речі і розбиратися, де правда, а де домисли і фантазії.

Користь кріотерапії

 • Емоційний фон після відвідування таких процедур піднімається до небес, це об’єктивний факт. Мозок отримує справжній шоковий струс, викидаючи в кров гормон щастя ендорфін. Тому людина відчуває підйом, гарний настрій, прилив сил.
 • Різке охолодження поверхні шкіри призводить до стимулювання гладкої мускулатури. Це призводить до омолоджування, розгладження зморшок, підвищення пружності, скачаю вироблення колагену і еластину. Правда, ефект носить тимчасовий характер.
 • Рецептори тіла тренуються, підвищуючи захисні властивості організму. Проте потрібно розуміти, що імунна система залишається загартованою тільки, якщо ви відвідуєте криосауну регулярно, або в проміжках гартуєтеся самостійно.
 • Процедура значно покращує самопочуття, тому багато уверенны, що вона покращує заразом і фізичну форму. Користь для спортсменів поза сумнівом є: тіло охолоджується, знеболюється, знімається стрес м’язів, зайве перенапруження. Проте в якості альтернативи спортзалу криокамера точно не підійде.
 • Схуднення в криосауне-це реально. При охолодженні, організм починає витрачати калорії на те, щоб підняти температуру, тому жир спалюється набагато швидше.
  Олександр Федоров і шоу "Імпровізація" на ТНТ: Гойдаємо груди і прес!


Свідчення

фото в криосауне до і після

Що стосується реальних медичних свідчень, криосауну можна назвати справжньою знахідкою. Вона легко справляється в комплексі з медикаментами або ж без них з такими хворобами, які раніше доводилося просто залишити на самоплив.

 • Хронічна депресія, втома, швидка стомлюваність, апатія.
 • Радикуліт.
 • Псоріаз і багато дерматитів.
 • Акне, зігріваючи висип.
 • Артроз, артрити.
 • Безсоння або надмірна сонливість (порушення сну).
 • Аденома і простатит у чоловіків, безпліддя у жінок.
 • Ожиріння.
 • Профілактика захворювань дихальних шляхів, серцево-судинної системи.
 • Хвороби опорно-рухової системи.
 • Нормалізація порушень роботи потових залоз.
 • Неуважність і проблеми з пам’яттю.

Рекомендується така процедура атлетам, які проходять реабілітацію після травм або при тривалій перерві між заняттями.

Протипоказання

оператор криосауны

Як і будь-яким іншим оздоровчим апаратом, зловживати криосауной-заняття невдячне. Якщо просто переборщити, тобто приходити на сеанси дуже часто, а процедуру максимально затягувати, можливе виснаження надниркових залоз, що неприпустимо.

 • Запальні процеси усередині органів.
 • Алергія на холод.
 • Загострення хронічних форм захворювань.
 • Підвищена температура тіла до процедури.
 • Гіпертонія, захворювання серця і серцево-судинної системи.
 • Хвороби крові.
 • Онкологічні проблеми в організмі або підозри, що вони мають місце.
 • Нервові хвороби і психічні розлади.
 • Інфекційні хвороби у стадії загострення.
 • Схильність до тромбозу і тромбофлебіту.
  Як почати займатися скелелазінням: інструкція для новачків


Побічні ефекти і шкода

Таким чином, самостійне “призначення” собі криопроцедур може завдати організму більше шкоди чим користі. Тим більше що про деякі проблеми із здоров’ям ми можемо навіть не здогадуватися до певного часу.

 • Побічних ефектів у криосауны мало, проявляються вони нечасто, але до них треба бути готовими.
 • Почервоніння шкіри.
 • Легкий свербіж.
 • Підвищення апетиту.
 • Загострення хвороб, які людина лікує.

Щоб усе пройшло гладко, відвідайте свого лікаря, здайте усі аналізи, зробіть тести і дослідження. Тоді ви зможете бути повністю упевнені, що усе пройде без сучка і задирочки.

Відгуки про криосауне

дівчина в криосауне

Максик Оксана, Саратов:

“Проходила процедуру просто так, для загального оздоровлення. Чула раніше, що після неї загар в солярії лягає рівніше і краще. Великого ефекту в цьому сенсі не помітила. Зате стала набагато бадьоріша впродовж дня, вставати вранці легше, загальний настрій покращав. Помітила ще одну деталь-перестала набирати ваги, яка в останні місяці наполегливо повзла вгору, десь по килограмму-полтора в місяць навіть при регулярних заняттях спортом”.

Олександр Настасьев, Москва:

“Маю одну неприємну проблему, що сильно заважає жити. У мене псоріаз, а під час загострень не допомагає зовсім нічого. Доктор порекомендував відвідати криосауну, за що йому окреме спасибі. До кінця вилікувати цю хворобу нереально, проте ефект просто дивовижний. Тепер роблю курс процедур регулярно чотири рази в рік, після чого почуваю себе прекрасно”.

Галина Семанина, Санкт-Петербург:

“Вже дуже давно страждаю від ревматизму, постійно болить голова, відчуття просто жахливі. Знеболюючі засоби п’ю багато і часто. Одного разу дочка, що живе в Німеччині, порекомендувала мені сходити до її лікаря, а той призначив криокамеру. Спершу я сильно боялася, але після першого ж відвідування ніби наново народилася. Жахливі болі пройшли, залишилося відчуття, що тільки тягне, а про голову я зовсім забула. Після приїзду додому знайшла аналогічні процедури, які відвідую регулярно, дуже допомагає і подобається”.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ