Зв'язатися з автором

Як почати займатися скелелазінням: інструкція для новачків


Знайти скалодром зараз можна у будь-якому місті, Росія переживає справжній бум скелелазіння, і тому є декілька причин. По-перше, воно спалює калорії не гірше за інші види кардио, по-друге, дозволяє рівномірно навантажити усі групи м’язів, а по-третє, це просто цікавіше і веселіше, ніж стандартні тренування в спортзалі. Якщо ви надумали спробувати освоїти цей вид спорту, то ми розповімо, з чого розпочати.

Спершу варто засвоїти, що скелелазіння-це не спорт одинаків. Їм займаються парно-або з другом, колегою, однодумцем, або з тренером. Тренування будується за принципом: один лізе, інший страхує. І навпаки. І не думайте, що вам буде мало часу із-за необхідності стояти внизу і страхувати напарника-ви просто не представляєте, наскільки це складно і скільки часу треба на те, щоб відновитися після кожного сходження.

Перед виходом на трасу (так називають тут маршрути, по яких ви забиратиметеся вгору) необхідно як слід розігрітися щоб уникнути травм. Якщо на висоті у вас раптом зведе ногу, це може бути дуже небезпечно, тому не шкодуйте часу і сил на розминку. Особливу увагу варто приділити суглобам-на них лягає велике навантаження, тому гарненько розробіть їх активні обертальними рухами.

  Кава може зашкодити мозку і мыщцам


Переходимо до вибору траси. Новачкові потрібна звичайна вертикальна траса, до трас із зворотним ухилом ви зможете перейти не раніше, ніж через пару місяців. На першому занятті вас навчать тому, як правильно триматися за зачепи, щоб це віднімало не багато сил, переміщатися по трасі і переносити вагу тіла. Ваше початкове завдання-працювати на об’єм, щоб розвинути витривалість м’язів, в скелелазінні більше важлива саме витривалість, а не сила.

Зачепи на стіні різних кольорів, але спочатку вам немає чого обертати на цю увагу, можете хапатися за будь-які з них, головне, добратися доверху. Коли звичайний підйом вже дається вам легко, приходить час освоювати траси, тобто спеціально створені маршрути, що складаються із зачепів одного кольору. Зазвичай вони мають цілком певний спосіб проходження, до якого ви або повинні дійти самі, або попросити підказки у тренера.

Частенько головна проблема новачків полягає не у відсутності фізичної підготовки, а у боязні висоти. Вона долається тільки часом, причому проходить досить швидко при регулярних заняттях, та все ж спочатку варто дотримуватися певних правил, щоб уникнути проблем. По-перше, не дивитеся вниз. Дивіться вгору, убік, але не вниз, і думайте про маршрут і наступний крок, а не про те, на якій висоті ви знаходитеся. По-друге, перш ніж забиратися на самий верх, кілька разів навмисно впадіть, щоб відчути надійність страховки. Деякі новачки добираються до самої вершини і застигають там, боячись відпустити зачепи. Вам треба відчути надійність страховки і тоді страх впасти поступово сам відпаде.

  Усе, що ви хотіли знати про антицелюлітний масаж: користь, ефективність, протипоказання


У кінці тренування зазвичай йде силова частина-віджимання, підтягування і інші вправи, які допоможуть наступного разу триматися на трасі упевненіше. Скелелазіння так чи інакше задіює усі м’язи нашого тіла, але найбільше навантаження отримують ноги, спина, плечі і передпліччя. Будьте готові до того, що після першого заняття м’яза хворітимуть. Це неминуче навіть якщо ви регулярно займаєтеся спортом, адже скелелазіння-це особливий вид навантаження, що задіює ті м’язи, які в класичних силових вправах майже не працюють.

Спорядження

Для пробних занять спорядження можна узяти в прокат, але якщо ви вирішили займатися регулярно, то вигідніше буде придбати своє власне спорядження. Ось список все того, що вам знадобиться :

Скельні туфлі . На багато скалодромы без спеціального взуття вас не припустимо, а навіть якщо припустимо-лазіння в кросовках або кедах формує неправильні рухи, внаслідок чого потім вам важко перенавчатиметься. Скельні туфлі беруть на розмір менше, ніж звичайне взуття, щоб максимально відчувати трасу, а носять їх босоніж, з тієї ж причини.

  Прибираємо живіт після пологів: вправи для схуднення, які викликають захват


Обв’язування . Найдоступніший варіант-обв’язування Vento, вона обійдеться в 400-500 рублів. Вона надійна, але не найзручніша. Є і більше просунуті обв’язування, коштувати вони будуть від 1500 рублів.

Карабіни і спусковий пристрій . Спускові пристрої бувають різних видів. Для новачків більше підходить Gri-Gri, адже з ним менше шанс впустити того, що страхує. Досвідчені люди ж вибирають “вісімку”-вона универсальнее, дешевше і надійніше.

Мотузок . Вірьовки зазвичай вивішені прямо на скалодроме, але ви можете прийти і зі своїми. Наприклад, якщо ви хочете, щоб мотузок гасив ривок і падіння було не таким жорстким, то можна придбати спеціальний динамічний мотузок.

Магнезія . Незамінна річ, оскільки руки у вас потітимуть дуже сильно.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ