Зв'язатися з автором

Крути з користю! Як вибрати велотренажер для будинку


крути з користю! як вибрати велотренажер для будинку

Що таке велотренажер?

Ось вже упродовж півстоліття людство активно використовує велотренажер-конструкцію для імітації навантажень звичайного велосипеда. Перша модель тренажера з’явилася ще в 70-х роках і вражала своїми переконливими габаритами. Відтоді конструкція і принцип дії велотренажеров дуже відчутно змінилися. Чим хороший велотренажер? Заняття на нім допомагають не лише підтримувати в тонусі спортивну форму, але і чинять лікувальну дію. Так, вже досить тривалий час велотренажеры використовуються в реабілітаційній і оздоровчій медицині для лікування початкових стадій ішемічної хвороби серця і гіпертонії.

Які бувають види велотренажеров?

Усі велотренажеры, залежно від типу посадки і конструкції, діляться на 4 типи: горизонтальний, вертикальний, гібридний і портативний.

Вертикальні тренажери повністю імітують трековий велосипед. Завдяки педалям, розташованим прямо під сидінням, ноги знаходяться у вертикальній площині і практично усі групи м’язів задіяні. Усі моделі вертикальних тренажерів відрізняються компактністю і, згідно із статистичними даними, є найбільш затребуваними велотренажерами у всьому світі. Єдиний їх недолік-вони протипоказані людям з будь-якими видами травм спини.

Горизонтальний тренажер окрім того, що украй зручний і комфортабельний, ще і підходить усім, у кого є проблеми із здоров’ям. Завдяки горизонтальній посадці зі спини знімається навантаження і під час занять задіяні тільки м’язи ніг. Як правило, горизонтальний велотренажер використовують в реабілітаційних цілях. Ефективна і м’яка дія на скелет нижньої частини тіла сприяє швидшому відновленню після різних травм. Сердечна і дихальні системи не залишаються без уваги і також ретельно опрацьовуються. Горизонтальні тренажери визнані одними з найнадійніших і безпечніших, і ось вже багатьох років активно використовуються в спортивних і медичних установах.

  Перетренована


Портативний тренажер був винайдений виключно для людей, які постійно знаходяться в роз’їздах або відчувають нестачу вільного місця у будинку. Конструкція тренажера не передбачає сидіння і завдяки невеликим габаритам легко транспортується. На жаль, від своїх побратимів з вертикальним і горизонтальним типами посадки він відрізняється набагато меншою ефективністю. Із-за розподілу навантаження під іншим вектором, під час занять украй важко розподілити зусилля на обидві ноги. Окрім цього, складно знайти відповідний і найбільш оптимальний опір.

Гібридному велотренажеру властива унікальна конструкція, що дозволяє тренуватися як сидячи, так і в позиції напівлежачи. Усе завдяки тому, що крісло можна регулювати в декількох площинах. Незважаючи на таку універсальність, гібридні велотренажеры користуються набагато меншою популярністю і зустрічаються дуже рідко.

Тип навантаження також ділить велотренажеры на декілька груп: ремінні, магнітні, колодки, електромагнітні і велоергометри.

-Велотренажеры з ремінним приводом є найдешевшими, простішими і доступнішими кожному. Вони, як правило, не вимагають підключення до електромережі і повністю автономні. Рівень навантаження може бути збільшений або зменшений одним лише рівнем натягнення спеціального ременя, надітого на крутень. Головними недоліками є висока шумність і низька плавність ходу.

  Гормон м'язової смерті - кортизол


-Велотренажеры, що мають систему колодки навантаження, мають важкий крутень, до якого притискаються гальмівні колодки. Подібна система створює досить пристойний опір і максимальну плавність ходу. Завдяки цьому м’язи краще опрацьовуються і ризик отримання мікротравм зводиться до мінімуму. Серед недоліків колодок велотренажеров-велика вага.

-Велотренажеры з магнітним привід мають двома магнітами, що створюють опір руху важкого крутня. Конструкція, що регулює опір видаленням або навпаки наближенням до крутня, дозволяє мати значно більше рівнів навантаження чим ті ж ремінні або колодки велотренажеры. Висока плавність ходу, безшумність, довговічність і надійність вигідно відрізняють цей велотренажер від усіх інших.

-Велотренажер з електромагнітним приводом прийнято вважати найбільш функціональним і якісним. Принцип дії дуже схожий з магнітним приводом, тільки опір забезпечують не магніти, а електромагнітне поле. Завдяки вбудованому генератору струму, велотренажеры цього типу незалежні від мережі. Вбудована сучасна система електроніки дозволяє вибрати правильний режим тренування, а датчики пульсу виключають ризик перевантаження сердечного м’яза. Головним недоліком подібних тренажерів є їх занадто велика ціна.

  5 кращих вправ для розвитку м'язів плечового пояса


Велоергометри були створені виключно для використання в реабілітаційних і оздоровчих цілях. Електромагнітна система навантаження дозволяє отримати максимально плавний і рівний хід, а високий функціонал електронного модуля дозволяє настроїти індивідуальний режим роботи, стежити за пульсом, витраченими калоріями і багато що інше. Ортопедична посадка знижує наявне навантаження на спину. Велоергометри рекомендуються все тим, у кого є серцеві захворювання і проблеми із зайвою вагою.

Як вибрати велотренажер відповідний саме Вам?

Широкий асортимент велотренажеров на ринку спортивних товарів здатний спантеличити навіть найвимогливішу і вимогливішу людину. Отже, як вибрати велотренажер для будинку? Вибираючи тренажер в магазині, щоб уникнути різноманітних казусів, рекомендується випробувати його тут же на місці. Передусім, переконаєтеся в тому, що максимальна вага користувача підходить тому, який в змозі витримати велотренажер. Більшість агрегатів витримують лише до 130 кг Обов’язково звернете увагу на наявність системи стабілізації (компенсаторів нерівностей підлоги)-саме вона забезпечить стійкість під час занять. Переконайтеся, що велотренажер оснащений роликами транспортувань, що дозволяють надалі переміщати тренажер по будинку без особливих складнощів. Літнім людям, а також тим, хто збирається провести на велотренажере курс реабілітації, варто придивитися до велотренажерам з відкритою рамою, щоб не виникало необхідності високо закидати ногу при посадці. Також поцікавтеся, чи є система регулювання ременів у педалей, сидіння і керма.

  Скільки разів треба тренуватися?


Як правильно займатися на велотренажере?

Будь-яке тренування розпочинають з розминки і заняття на велотренажере-не виключення. Всього декілька гімнастичних вправ підготують Ваше тіло до подальших занять спортом. Оскільки при їзді на велотренажере спіна не працює, то і її посадка повинна не відрізнятися від звичайного сидіння на стільці-не забувайте тримати спину прямо. При великій швидкості бажано триматися за рукояті. Украй важливо відрегулювати висоту сидіння так, щоб коліна були не вищі за кермо, але при цьому не виникало потреби тягнутися за педалями. Стежте за своїм диханням і намагайтеся дихати через ніс. Категорично не рекомендується різко обривати тренування на велотренажере. Дайте можливість своєму серцю заспокоїтися і перейти з підвищеної частоти скорочень на нормальну. Одяг для тренувань можна вибирати будь-кого, але обов’язково орієнтуючись на її комфорт і зручність під час занять.

як правильно займатися на велотренажере

Style Підсумки.

Грамотний вибір велотренажера і інтенсивності тренувань дозволять в рази підвищити витривалість і понизять ризик виникнення хвороб серцево-судинної системи. Регулярні заняття допоможуть стабілізувати нервову систему і позбавлять від безсоння. А заняття на велотренажере для схуднення доводять свою ефективність роками.

  Базові принципи і раціон харчування на гнучкій дієті IIFYM© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ