Зв'язатися з автором

Плавця треба годувати свіжим м’ясом з ринку!


Про те, як живляться плавці в період тренувань і перед змаганнями нам розповідає триразовий призер Олімпіад, знаменитий брассист Дмитро Волков.

ЖИВЛЕННЯ

-Плавання-дуже високовитратний вид спорту з точки зору енергетики. Ходять легенди про ненажерливість плавців. Часто згадують 18-кратного олімпійського чемпіона Майкла Фелпса, який за день в період інтенсивної підготовки поглинав до 10 тисяч калорій. Солодке, солоне, перчене, їжа з високим вмістом білку і клітковини. Дуже багато рідини, яка активно йде під час тренування.

Чим сбалансированнее живлення, тим краще. Раніше ніхто не займався дієтологією. Зараз цьому приділяється більше уваги. Але недостатньо-як я знаю, навіть у збірній Росії цим питанням зайнятий не дієтолог, а звичайний кухар.

У 1985 році минулого століття тренер Ігор Котячий вступив на посаду головного тренера збірної завдяки полум’яній мові на колегії: “Ви знаєте, чим треба годувати плавця, щоб він виграв Олімпіаду? Тільки свіжим м’ясом з ринку”! Зустрінуто це було бурхливими оплесками.

Плавці їдять дуже багато. Голод настає миттєво. Тільки поїси в їдальні, дійдеш до номера на третьому поверсі-і ти знову відчуваєш голод. Для цього у збірній Росії на кожному поверсі організований пункт живлення-курага, чорнослив, горіхи, шоколадки, печиво, гаряча вода з титану. Чай, лимон, баночка меду. Спортсмени завжди щось жують.

  Як робити зарядку вранці?


Перед змаганнями менше фізична активність, рефлекторно падає і апетит. Є така передстартова карбогидратная дієта, що включає понижений вміст білкових з’єднань і підвищене,-вуглеводів. Це швидка легка енергія, що не вимагає часу на переварювання (на відміну від того ж м’яса).

Пам’ятаю, як живився чотирикратний олімпійський чемпіон Володимир Сальников перед перемогою на Олімпіаді в Сеулі. Він брав йогурт, кидав туди мюслі і кукурудзяні пластівці. А я любив млинчики з ікрою, які швидко згорали в животі.

СПОРТИВНЕ ЖИВЛЕННЯ

Плавці підживлюють себе всілякими спортивними напоями і з’єднаннями, які готуються у вигляді сухих сумішей, розбавлених з водою. Зазвичай ці суміші включають з’єднання амінокислот, всіляких вітамінів, вуглеводів і інших корисних речовин.

Свого часу ми два-три рази в тиждень прокапывались тими ж амінокислотами і білковими з’єднаннями через крапельницю. Так, прямо по вені. Але зараз це заборонено. Тому спортсмени у своєму арсеналі мають декілька десятків тисяч дозволених препаратів. Я не обмовився-десятки тисяч. Лікарі команди вибирають найбільш ефективні і дієві.

  Що треба знати про центральну нервову систему?


Так, той же протеїн їдять під час роботи в тренажерному залі, щоб розгойдатися. Але перед змаганнями ця практика припиняється, і спортсмени переходять на вуглеводи.

Свого часу група німецьких лікарів отримала державну премію за застосування угловодосодержащих з’єднань і напоїв під час тренування. Так звані спортивні напої. Уперше у світі це почали використати в Східній Німеччині, а від них перейшло до інших.

І розповім байку. 1983 рік, Лос-Анджелес, рік до Олімпіади. Суперзірка плавання Володимир Сальников заходить в намет при басейні, де продаються снеки-енергетичні батончики (популярні вони стали у кінці XX століття), напої “Gatorade”. І бере там баночку “Sprite”. І тут же полетів шепіт: “Дивитеся, що він бере! Якийсь новий енергетик”! І вже увечері спортсмени в навколишніх магазинах розкупили “Sprite”. Подумали, що секрет успіху саме в цьому.

1. Витривалість

Енергетики (изотоники), адаптогени, креатин (ефективний на коротких дистанціях).

2. Відновлення м’язів

Протеїн-білок потрібний в розрахунку 2 г на 1 кг маси тіла.

Гейнер-може замінювати протеїн, якщо немає проблем з жировими відкладеннями.

  Як мотивують голлівудські актори: сім кращих Инстаграмов


ВСАА-не лише відновлення, але і розвиток мускулатури.

Бета-аланин.

3. Підвищення кисневої місткості крові

Передтренувальні комплекси, так звані донаторы азоту.

Текст: Павло Лысенков


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ