Зв'язатися з автором

Як вибрати тенісну ракетку


Вибір ракетки для великого тенісу не так простий, як здається на перший погляд. Багато хто орієнтується на ціну-дорога, означає хороша, або купують ракетки професіоналів, не враховуючи свої навички гри в теніс і власні параметри. Так на що треба звернути увагу, прийшовши в магазин із спорттоварами?!

Є декілька основних параметрів у ракетки, на які варто звернути увагу :

-матеріал

-вага

-баланс

-розмір руків’я

-розмір голови ракетки

-товщина обода

-довжина ракетки

По цих функціях ракетки можна розподілити по рівню і стилю гри в теніс:

1. Потужні ракетки, що покращують гру

2. Клубні ракетки

3. Ракетки з підвищеним рівнем контролю (професійні ракетки)

Тепер розберемо детально усі властивості ракеток.

Матеріал тенісної ракетки

Для любителів ракетки робляться найчастіше з алюмінію, для професіоналів-з графіту, карбону і композитних матеріалів.

Вес тенісної ракетки

Вага і баланс-один з найважливіших параметрів тенісної ракетки. Чим більше важить ракетка-тим потужніше удар буде. Віддачі і вібрацій теж буде менше. З іншого боку легка ракетка легше у використанні і більше маневренна-це дає м’ячу верхнє обертання. Замах за допомогою легкої ракетки здійснюватиметься швидше. Проте і сили треба прикласти більше, щоб зробити потужний удар. Сьогоднішні виробники стали випускати тенісні ракетки вагою менше 280 гр.

  Орнітин - що це таке, властивості, зміст в продуктах і застосування в спорті


Баланс тенісної ракетки

Баланс тенісної ракетки безпосередньо пов’язаний з її вагою. Для того, щоб визначити баланс ракетки (що важче голова ракетки або ручка), покладете уявний центр тенісної ракетки (на половині її довжини) на ребро долоні. Якщо ракетка залишиться нерухома-те вона має центральне балансування.

Найчастіше залежно від стилю гри баланс ракетки зміщений або до голови ракетки, або до ручки. У любительських ракетках ці зміни незначні.

При зміщеному балансі до голови-збільшується потужність удару. Це досягається за рахунок полегшення ручки. Уперше такі ракетки (Hammer і Sledge Hammer).випустила американська компанія Wilson. Явною перевагою таких ракеток є підвищена потужність удару разом з невеликою вагою ракетки. Мінус-підвищена вібрація і віддача в кистьовому, плечовому і ліктьовому суглобах.

При зміщеному балансі до ручки-покращується контроль гри, зменшується віддача, а при довгій грі руки менше втомлюються. Найчастіше такі ракетки використовують професіонали, які можуть вкладатися в удар і контролювати потужність удару.

Розмір руків’я тенісної ракетки

Розмір руків’я залежить від вашої статі і віку. Вимірюється він від 1 до 7. Дитячі ракетки-1, 2 розмір, жіночі-3; 4-7-чоловічі ракетки. Для вибору відповідного розміру треба узяти тенісну ракетку в руку так, щоб великий палець дивився вгору. При цьому між долонею і пальцями повинна залишитися відстань, рівна ширині вказівного пальця. Якщо товщина ручки більша-значить, ракетка вам велика. Якщо в магазині не виявилося вашого розміру-краще купити тенісну ракетку з меншим розміром, оскільки завжди можна додатково обмотати спеціальною стрічкою до потрібного об’єму ручки.

  Тренування "Фізрука" : Як накачався Дмитро Нагиев


Розмір голови тенісної ракетки

Чим більше голова ракетки-тим більше потужність ракетки. Для усіх ракеток є такий параметр, як центральна область струн-“SweetSpot”. При попаданні м’яча в цю область, створюється відчуття, що м’яч потрапив саме в центр ракетки, а це дозволяє найточніше відбити удар. Чим більше розмір голови тенісної ракетки, тим більше вірогідність, що удар припаде саме в центральну область струн.

За розміром голови сучасні ракетки розділяються на 4вида:

Midsize (70-89 дюймів)

Midplus (90-105 дюймів)

Oversize (110-115 дюймів)

Superoversize (116-135 дюймів)

Перші два види ракеток призначені для виконання ударів зльоту, другі два види краще закручують і підрізують м’яч за рахунок додаткової струнної поверхні.

Серед любителів найпопулярнішими ракетки вважаються ракетки типу Midplus, оскільки вони є деякою золотою серединою і поєднують в собі потужність і контроль одночасно.

Ракетки з великою площею струнною поверхнею підійдуть новачкам, які не навчилися ще точно відбивати удари і вкладатися в них.

Товщина обода

При виборі ракетки звернете увагу і на площу обода. Чим товще обід-тим потужніше буде удар і жорсткіше ракетка.

  4 принципи набору м'язів від чемпіона Арнольд Класик Олексія Шаева


Довжина ракетки

Більшість ракеток мають довжину 27 дюймів. Подовжені до 29 дюймів тенісні ракетки додають потужності удару і дають незначні переваги при поданні і відскоку. Проте для того, щоб зберегти маневреність виробники ракеток роблять подовжені ракетки полегшеними.

Отже, розібравши основні параметри ракеток, пояснимо основні види ракеток по рівню гри в теніс.

Потужні тенісні ракетки, що покращують гру

Підвищена потужність удару властива ракеткам зі зміщеним балансом у бік голови ракетки, ракетка має збільшений розмір голови ракетки (тип Oversize і Superoversize), невелику вагу (до 269 гр). Ракетка може бути подовжена до 29 дюймів.

Клубні тенісні ракетки

Клубні тенісні ракетки підходять для середнього рівня гравця. Такі ракетки забезпечують середню потужність ударів, мають підвищену маневреність. Клубні тенісні ракетки відносно мало важать (до 311 гр), голова ракетки Midplus, баланс ракетки зміщений до голови, довжина ракетки може бути збільшена до 28 дюймів.

Ракетки з підвищеним рівнем контролю (професійні ракетки)

Такі ракетки призначені для гравців високого рівня. Професійні ракетки значно відрізняються від інших ракеток. У них баланс зміщений у бік ручки (для збільшення маневреності), вони важкі (до 370 гр), мають маленький розмір голови (до 95 дюймів). Такі ракетки мають маленьку потужність, оскільки розраховані на те, що спортсмен може сам вкласти силу в удар.

  Усі форми BCAA від GeneticLab Nutrition


-Не залишайте ракетку на відкритому сонці-струни можуть збитися так, що ви потім їх не вирівняєте!

-Не допускайте механічних ушкоджень!

При виборі ракетки обов’язково орієнтуйтеся на власні бажання і адекватно оцінюйте рівень вашої гри. При виборі однієї якості втрачається інше. Вибираючи потужність, втрачається маневреність і так далі. Купуйте ракетку, проконсультувавшись заздалегідь з тренером. Не уникайте допомоги продавця.

Фото: East News

Підготувала: Анастасія Кужелева


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ