Зв'язатися з автором

Чи обов’язково йти в зал для отримання хорошого тіла


Коли ви уперше приймаєте рішення почати худнути і зайнятися для цього спортом, то найчастіше встаєте перед дилемою: робити вправи будинку або йти в зал? Та і пізніше іноді виникає необхідність повністю перейти на фізичну самопідготовку.

А чи можна взагалі звести усі спортивні заняття до домашніх? Це ви повинні вирішити самі, виходячи з власних потреб, можливостей і завдань, які стоять перед вами.

Зміст

 • Чому головне-почати
 • З чого почати домашні заняття
 • Коли без домашніх занять не обійтися
 • Чому спортзал не виключає домашні заняття спортом
 • 9 переваг домашніх спортивних занять

Чому головне-почати

Прагнучим схуднути властиво відкладати початок занять спортом. Іноді позначається неважлива фізична підготовка, іноді є об’єктивна причина: зайва вага утрудняє активність.

Як тільки вашу світлу голову осяяла думка стати більше спортивним, дуже важливо відразу ж, не чекаючи горезвісного понеділка, почати щось робити. Гойдати прес, присідати, поступово збільшуючи кількість підходів, виконувати уранішню гімнастику або вечірні вправи на розтяжку м’язів і ін.

Тому що так ви швидше залучите себе в процес, не буде необхідності тижнями збиратися з силами і рішучістю, щоб приступати до поставлених цілей, як це часто буває у тих, що худнуть.

  Підтягування за голову


А де ж, як не удома, ви зможете зайнятися спортом невідкладно? Запам’ятайте: головне-почати!

Далі ви вже вирішите, варто вам стрімголов бігти купувати абонемент або не коштує. Тому що після поспішного придбання може несподівано з’ясуватися, що, незважаючи на витрачені засоби, ви просто не маєте можливості викроїти час для дороги туди і назад. І причиною може бути не ваша лінь, а робочий графік, який не зрушиш, або сімейні обставини, які не проігноруєш.

Тому на початковому етапі без домашніх занять не обійтися у будь-якому випадку.

З чого почати домашні заняття

Маючи навіть дуже щільний графік, завжди можна викроїти 10-20 хвилин уранці і перед сном, щоб виконати декілька ефективних вправ. Тим паче, що для цього іноді взагалі не треба ніяких пристосувань, окрім вашого тіла.

Почніть робити хоч би “планку”, “плуг”, з десяток присідань або вправи на зміцнення черевного пресу. Будь-яка з цих вправ займе спочатку всього пару хвилин, оскільки вони досить энергозатратны. Але при цьому відразу запрацює велика кількість м’язів, і ефект ви відчуєте вмить.

  Рецепт салату "Мітелка" для схуднення


Пізніше придбайте пару симпатичних гантелей, гумку для фитнеса або еспандер-і це вже буде досить для основного комплексу. А коли остаточно втягнетеся-підберете собі і тренажер.

Саме так-в однині. Можна скільки завгодно зачаровуватися ідеєю домашнього спорткомплексу, але, як показує практика, навіть придбавши усе необхідне для домашніх занять і поставивши удома декілька тренажерів, людина з часом вибирає один-той, що підходить йому і подобаються більше інших.

І краще всього купити тренажер для будинку після відвідування спортзалу, випробувавши там найпоширеніші-бігову доріжку, степпер, велотренажер.

До речі, багато спортсменів-любителів, які часто відвідують зал, іноді дозволяють собі займатися тільки на парочці улюблених тренажерів. Інше навантаження вони отримують з комплексу з гантелями, який потрібний для гармонійного розвитку тіла і доступний вам у будь-який час і у будь-якому місці. І таке тренування мало чим відрізнятиметься від домашньої.

Коли без домашніх занять не обійтися

Без занять спортом в домашніх умовах не можуть обійтися ті, хто :

 • звикає до навантажень, оскільки тільки починає займатися фізкультурою;
 • на перших порах соромиться своєї повноти і відсутності звички займатися спортом;
 • повертається до здорового способу життя після травм або захворювань;
 • нещодавно народив дитину, тому може виділяти для спорту трохи часу і сил;
 • має занадто щільний робітник або сімейний графік;
 • хоче заощадити на дорогому абонементі;
 • знаходиться занадто далеко від спортзалів.
  Що робити, якщо болять коліна після бігу?


Так що у більшості випадків спорт будинку-основа фізичної активності будь-якої людини.

Чому спортзал не виключає домашні заняття спортом

Навіть якщо ви налагоджені серйозно і абсолютно точно вирішили, що підете в спортзал, заняття будинку для вас більш ніж бажані.

По-перше, важко представити ситуацію, що людина, що веде здоровий спосіб життя, активна тільки два-три рази в тиждень або в певні години доби, а усю решту часу має звички лежня.

І вже якщо ви вирішили схуднути і для цього зайнятися спортом, то активним потрібно бути в принципі: більше ходити пішки, менше користуватися ліфтом, розпочинати день з розминки і ін. Тому необхідно освоїти і самостійні заняття спортом будинку.

В-вторых, якщо ви залежите тільки від спортзалу, то обділяєте себе через незалежні від вас обставини: ви не можете давати собі навантаження в ті дні, коли він не працює із-за святкових днів при форсмажоре.

По-третє, не маючи звички займатися удома, ви ризикуєте перервати або навіть кинути заняття спортом, якщо з якої-небудь причини втратите можливість регулярно відвідувати спортзал.

  Визначаємося з нормами: співвідношення росту і ваги у підлітків


9 переваг домашніх спортивних занять

Якщо говорити про те, що саме може не дати вам займатися спортом в домашніх умовах, то за великим рахунком це одна суб’єктивна причина: відсутність у вас бажання або слабка сила волі. А тим часом, переваг, які дають самостійні заняття фізкультурою, багато.

 1. Ваш домашній спортзал доступний набагато частіше, ніж професійний. Ви можете провести в нім стільки часу, скільки захочете.
 2. Можна поєднувати різні види навантажень, включати будь-які цифрові записи з відео-інструкціями на планшеті, комп’ютері або великому екрані телевізора і ін.
 3. Ви можете самостійно вирішувати, спілкуватися вам з кимось під час занять або ні. Можна займатися в повній тиші і самотності або притягнути когось з домашніх, якщо хочеться.
 4. Не доводиться витрачати час на дорогу. Ніскільки. Навіть якщо спортзал розташований в сусідньому будинку, вам треба викроїти хоч би 10-15 хвилин на те, щоб надіти верхній одяг і вуличне взуття, дістатися до залу, а позаймавшись, виконати усі маніпуляції в зворотному порядку. Таким чином, займаючись удома, ви збережете від 20 хвилин до 2 годин.
 5. Ви істотно економите свій бюджет, не оплачуючи зал. Порахуйте, яка сума набіжить за рік.
 6. Не доведеться чекати своєї черги до тренажера. Звичайно, завжди можна зайнятися розтяжкою перед підходами. Але якщо очікування в черзі порушує ваш особистий темп проходження комплексу,-це завжди неприємно.
 7. Можна вибрати музику для занять. Не усі мелодії, звучні у фитнес-зале або в залі з тренажерами, припадуть вам за смаком.
 8. Удома ви завжди маєте право забезпечити ту температуру повітря в приміщенні, яка вам комфортна. І сторонні запахи спортзалу не усе добре переносять. Удома ж ви ні в чому собі не відмовлятимете.
 9. Домашній душ теж завжди в ідеальному стані і повному вашому розпорядженні.
  7 рецептів супів для схуднення, які спалюють жири


Таким чином, самостійні заняття спортом роблять вас набагато вільніше. Користуйтеся цими можливостями, стежте за здоров’ям і фігурою і ставайте красивіше.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ