Зв'язатися з автором

Як можна підвищити тестостерон чоловікові?


Гормональний фон-принципово важливий момент для побудови сильного і витривалого тіла. Робота ендокринної системи впливає на ваше самопочуття, інтенсивність тренувань, швидкість відновлення після навантажень. Підвищення рівня тестостерона поліпшить ваші спортивні результати і дозволить тренуватися інтенсивніше. Сьогодні ми розберемося, які чинники впливають на рівень тестостерона в організмі і яких рекомендацій варто дотримуватися.

Від чого залежить рівень тестостерона в організмі?

Якщо ви регулярно займаєтеся спортом, стежите за живленням, не маєте шкідливих звичок, то з вірогідністю в 90% ваш рівень тестостерона знаходиться в межах норми. Здоровий спосіб життя-найдоступніший і безпечніший спосіб підвищення тестостерона.

На рівень чоловічого статевого гормону безпосередньо впливають показники деяких інших гормонів : кортизолу (стресового гормону), естрадіолу і естрогену (жіночих статевих гормонів). Чим вище їх рівень, тим нижче рівень тестостерона в організмі.

Підвищенню рівня гормонів-антагоністів сприяють такі чинники, як:

 • наявність шкідливих звичок;
 • неправильне харчування;
 • малоактивний спосіб життя;
 • прийом лікарських і гормональних препаратів;
 • високий рівень повсякденного оксидативного стресу;
 • тривале, що утримується від сексуальної активності;
 • інфекційні захворювання.
  Рібоксин - склад, форма випуску, інструкція по застосуванню і протипоказання


Слід зазначити, що перераховані чинники можуть бути не лише причиною, але і наслідком зниженої кількості гормону. Низький рівень тестостерона, слабкість і апатія-речі взаємозв’язані, і часто одна недуга приводить до розвитку іншого.

Також рівень тестостерона має властивість знижуватися з віком. Пік гормонального рівня доводиться на 18-25 років. Спад починається приблизно в 30-35 років, саме з цим і пов’язано таке явище, як кризу середнього віку. Знижений рівень тестостерона призводить до погіршення самопочуття, зниження фізичної сили, швидкої стомлюваності, зниженого лібідо і депресії.

Як не допустити зниження рівня тестостерона у чоловіків?

Тестостерон потрібний чоловічому організму для повноцінної життєдіяльності, тому намагайтеся стабільно підтримувати його на високому рівні.

Для цього треба:

 1. Займатися спортом і вести активний спосіб життя. Три-чотири силові тренування в тиждень буде досить. Робіть упор на базові вправи, оскільки вони навантажують відразу декілька великих м’язових груп, що призводить до потужного гормонального відгуку. Виконуйте кардио-нагрузку, вона допоможе вам швидше утилізувати запаси підшкірного жиру. Чим менше жиру у вас в організмі, тим менше виробляється естрогену і більше виробляється тестостерона-це правило працює і у зворотний бік.
 2. Відмовитися від шкідливих звичок. Це найпростіший і ефективніший метод підвищення рівня тестостерона. Ваше самопочуття помітно покращає, за рахунок чого ви зможете плідніше займатися в тренажерному залі. Крім того, ви понизите активність катаболічних процесів в організмі.
 3. Стежити за живленням. Звичайно, невеликі відступи і послаблення в дієті періодично можуть траплятися, але в цілому треба керуватися основними правилами здорового збалансованого харчування : обмежити споживання простих вуглеводів і насичених жирів, прибрати з раціону усі шкідливі продукти, споживати більше клітковини і вітамінів, використати тільки якісні джерела білку з широким амінокислотним профілем, пити більше чистої води.
 4. Звести до мінімуму стресові чинники. Кортизол-це основний гормон, який заважає вам добитися спортивних результатів. Підвищена секреція кортизолу призводить до переважання катаболічних процесів в організмі: починає розпадатися м’язова тканина, знижується тонус м’язів, сповільнюється обмін речовин, збільшується підшкірно-жировий прошарок. Це заважатиме вам як набирати м’язову масу, так і спалювати зайвий жир. Щоб рівень тестостерона залишався стабільно високим, намагайтеся абстрагуватися від негативу. Це додатковий стрес для організму, і на те, щоб його здолати, йому знадобиться ще більше ресурсів.
 5. Стежте за розпорядком дня. Сон-ключовий чинник в процесі відновлення. Під час сну виробляється мелатонин, який покращує роботу центральної нервової системи, і гормон росту, яка допомагає м’язам швидше рости, а жиру-швидше розщеплюватися. Щонайменший недосип позбавить вас усіх цих переваг. Для повноцінного відновлення усіх систем організму рекомендується спати не менше семи годин на добу.
  Комплекс вправ від міжхребетної грижі


Висновок

Тестостерон-ключовий гормон для організму чоловіка. Його оптимальна кількість в організмі позитивно впливає на якість тренувань, ріст сили, маси і витривалості. Для підвищення рівня гормону оптимізуйте спосіб життя, живлення, виключіть стресові чинники і шкідливі звички.

Зміст

 • 1 Від чого залежить рівень тестостерона в організмі?
 • 2 Норма рівня тестостерона
 • 3 Як підвищити тестостерон в домашніх умовах?
 • 4 Що робити, якщо не виходить підвищити рівень тестостерона самостійно?
 • 5 Як підвищити тестостерон природним способом за допомогою дієти?
 • 6 Як не допустити зниження рівня тестостерона у чоловіків?
 • 7 Укладення

© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ