Зв'язатися з автором

Аквааэробика – усе, що необхідно знати


Давайте розберемося що таке аквааэробика, розглянемо переваги цього виду фитнеса, а також дізнаємося про оздоровлюючі властивості води.
аквааэробика-усе, що необхідно знати

Зміст:

 1. Що таке аквааэробика
 2. Води, що оздоровляють властивості
 3. Переваги аквааэробики
 4. Аквааэробика для вагітних
 5. Вибір басейнів
 6. Пристосування для занять аквааэробикой
 7. Протипоказання до занять аквааэробикой
 8. Безпека у воді

1. Що таке аквааэробика

Термін, що означає цей вид спорту пішов від двох слів,-“аква” (що в перекладі з латині “вода”) і аеробіка (специфічний вид фитнеса, що практикує з’єднання фізичних вправ з елементами хореографії, виконуваних під музику). По суті-аквааэробика це заняття фізичними навантаженнями у воді, супроводжувані музичним оформленням. Як Ви вже змогли здогадатися, ключова особливість аквааэробики від, наприклад, тих же фитнеса і шейпінгу-це заняття у воді. З цим і пов’язаний ряд особливостей властивих лише аквааэробике. Якщо в “сухопутних” видах фитнеса головними традиційно вважаються вправи на переміщення, упор і стрибки, то заняття аквааэробики грунтуються на опорі води, і на усіх від неї похідних. Заняття аквааэробикой будуються за тим же принципом, що і заняття її старшої сестри :

 • Розминка
 • Основне тренування
 • Точкове опрацювання “проблемних зон”
 • Заспокійлива розтяжка

Заняття у воді мають масу властивих тільки їй позитивних сторін, про які ми поговоримо трохи пізніше. Усі заняття веде інструктор, який стоїть у борту басейну і показує усі рухи. Що найцікавіше-для занять аквааэробикой не обов’язково уміти плавати-це зовсім не проблема, адже у будь-якому хоч трохи пристойному басейні вам можуть видати на прокат спеціальний аквапояс, покликаний допомогти тримати ваше тіло у воді. Але найчастіше навіть він не згодиться-заняття проводяться у басейнах, рівень води в яких не вищий за ваші груди. Вікових обмежень теж немає-цим видом фитнеса можуть займатися абсолютно усі, від малого до старого. На заняттях можна зустріти жінок і чоловіків від 18 до 50 років. Головне-бажання.

2. Вода-унікальний тренажер

Воді властиві безліч дивовижних дій на людський організм, але серед усіх них можна виділити три основні:

 • Виштовхування
 • Опір
 • Гідростатичний тиск
  Жим штанги вгору


Виштовхування-це фізичне явище, суть якого полягає в гасінні гравітаційного тяжіння будь-якого тіла до поверхні землі, що природно зменшує вагу тіла, і дозволяє належним чином зняти левову частку навантаження з опорно-рухового апарату, особливо з хребта (не дарма адже лікарі при захворюваннях хребта рекомендують заняття у воді). В середньому предмети у воді втрачають близько 30% своєї ваги, це дозволяє виконувати вправи у воді витрачаючи зусиль в рази менше ніж на суші. Ця ж особливість знижує ризик травматизму, оскільки у воді дуже складно зробити різкий рух, або перенапружити м’яз, тому аквааэробика-досить безпечний вид спорту. З іншого боку-долаючи силу виштовхування, ми розвиваємо м’язовий тонус.

При заняттях у басейні, вода чинить людині опір, який в 12 разів більше опору повітря, це означає, що вправи, які так легко виконуються на суші (швидке переміщення, стрибки, і так далі) тут виконуватимуться скрутно. Саме ця складність виконання і гратиме ключову роль в підвищенні витривалості і розвитку координації рухів. Такі заняття злегка нагадують тренування з тим, що обважнює-адже результати схожі. Паралельно з розвитком скелетних м’язів, аквааэробика дуже добре спалює калорії, що допомагає в зниженні ваги.

Гідростатичний тиск води позитивно впливає на циркуляцію крові в організмі. Що цікаво-воно не підвищує кровоносное тиск в працюючих м’язах, але збільшує об’єм крові, що йде у внутрішні органи, наприклад у бруньки. Природно, від цього вони працюють набагато активніше. Тому у багатьох що займаються часто виникає потреба сходити в убиральню під час занять. Це дуже корисно для тих, у кого скупчуються надмірні рідини в організмі що відносяться до хвороб нирок, серцево-судинної системи і зайвій вазі. Дуже хороший вплив вода робить на серцево-судинну систему організму-стимулюється повернення венозної крові в серці, що у свою чергу виступає попередженням застою крові в нижніх кінцівках, появі тромбів, і фактично є профілактикою розвитку варикозних розширень вен. Не можна не згадати про масажний ефект гідростатичного тиску. Це схоже з тугою пов’язкою, яку знімаєш після виходу з води, і відчуваєш сприятливу легкість і розслаблення. Це допомагає у боротьбі із стресом.

  Глютамін OLIMP L - Glutamine Mega Caps1400® (120 капсул)


3. Переваги аквааэробики

Аквааэробика здатна допомогти навіть тим, хто соромиться свого тіла-у воді ви приховані від сторонніх очей, а тому почуваєте себе більше розкуто, і можете виконувати вправи більше віддачею, ніж на суші. Ще аквааэробика-один з кращих засобів у боротьбі проти целюліту. Це обумовлено тим, що у того, що тренується уся мускулатура працює не розрізнено, а як єдине ціле-одночасно навантаження отримують безліч м’язів, підвищення циркуляції крові в організмі перешкоджає її застою, який у багатьох випадках є причиною целюліту. Температура у басейні нижче температури тіла в середньому на 8-10 градусів, і організм витрачає додаткову енергію на “обігрів”, спалюючи у свою чергу підвищену кількість калорій, що допомагає у боротьбі з жировими відкладеннями. Тому і виникає особливість аквааэробики перед іншими видами фитнеса-за менший згаяний час можна спалити більшу кількість калорій.

Вода приносить велику користь організму людини, а заняття у воді не лише приємні, але і дуже корисні. Мало того, що займатися у воді простіше, так ще і ефект від таких тренувань значніший.

У відмінності від звичайної аеробіки заняття у воді значно знижують навантаження на увесь організм. Різні стрибки дають менше навантаження на м’язи, суглоби і зв’язки, а це у свою чергу знижує ризик можливих травм, що має велике значення для вагітних, ослаблених фізично і хворих на ожиріння людей.

Головною відмінністю аквааэробики є зменшення дії гравітації на організм і появи сили виштовхування, за рахунок якої, значно знижується навантаження на суглоби, що є важливим для людей з обмеженою рухливістю.

За рахунок масажного ефекту, у воді відбувається стимуляція кровообігу, а також м’язове розслаблення, що допомагають в знятті стресу. Крім усього іншого ваша фігура прихована у воді і ви виконуючи різні рухи, набагато більше розкуто себе відчуваєте. Займаючись у воді відбувається зміцнення нервової системи і здоров’я в цілому.

  Сироватковий протеїн SYNTRAX Whey Shake™ 5 lb (2270 грам)


Пам’ятайте, у вас не повинно бути почуття дискомфорту, тренування повинне приносити вам радість і задоволення.

4. Аквааэробика для вагітних

аквааэробика для вагітних

Заняття у басейні-оптимальне фізичне навантаження для вагітних. Вода позитивно впливає на кровообіг, сердчено-сосудистую і видільну системи організму. Навантаження у басейні не занадто великі, але в той же час підвищують витривалість, що зіграє вам на руку в перенесенні навантажень при майбутніх пологах. Для вагітних існую спеціальні заняття з аквааэробике, що розвивають ті м’язи, які беруть участь в пологах. Аквааэробика непогано розвантажує хребет і опорно-руховий апарат, що дуже корисно на пізніх термінах вагітності. Для вагітних розроблені спеціальні вправи під водою, які сприяють підготовці організму малюка до нестачі кисню при пологах. Природно, дитині буде легший перенести пологи. Та і матусі такі вправ допоможуть-тренується затримка дихання, яка зіграє значну роль в другому періоді пологів (при потугах). Якщо ваш малюк неправильно розташований в матці (сідничне передлежання), то глибоке занурення і спеціальні вправи допоможуть дитині перекинутися головою вниз навіть на найпізніших термінах вагітності. Досвід показує, що жінки, які плавають під час вагітності, не відчувають проблем при пологах, і з більшою вірогідністю їх плід правильно розташований в пологових шляхах. Можливо, що звичка до плавних і м’яких рухів у воді сприяє тому, що жінка правильно рухається під час пологів.

5. Басейни для занять

Заняття аквааробикой, зазвичай проводяться в звичайних басейнах, де в певний час, група тих, що тренуються займає одну-две доріжки, і проводять свої тренінги. В цей час на інших доріжках можуть як ні в чому не бувало плавати відвідувачі. Сама краща глибина для занять аквааэробикой складає 1-1,5 метра. Це дозволяє навіть людям, що страждають надмірною вагою, або що не уміє плавати тренуватися, спираючись на дно. Але якщо цих навантажень вам недостатньо-завжди можна перейти в групи, які займаються на глибоких ділянках басейну, де доводитися постійно залишатися на плаву. Можете бути записані в таку групу навіть якщо ви не умієте плавати-вам завжди можуть видати спеціальний аква-пояс, який підтримуватиме вас на воді.

  Скільки протеїну потрібний бодибилдеру?


6. Пристосування для занять аквааэробикой

Іноді, коли після тривалого періоду занять, ви вже досягли певного рівня фізичного розвитку, можна продовжити нарощування навантажень шляхом використання спеціальних пристосувань, до яких відносяться :

 • Аквапояс-що підтримує тіло на воді в глибокому басейні.
 • Акварукавички-схожі з жаб’ячими лапками. Створюють додатковий опір води при роботі руками.
 • Нудлс-представляє з себе гнучку жердину пінопласту, несе в собі декілька функцій-підтримує під час занять, як в глибокій так і в дрібній воді. Також може використовуватися як засіб додаткового опору.
 • Аквагантелі і акваштанги з пінопласту.
 • Обтяжили для запястий і кісточок.
 • Гумові ласти, палиці, жердини і вертушки.

Ці пристосування розширюють спектр вправ, дозволяють внести в тренування різноманітність варіантів опрацювання груп м’язів. З усім вищепереліченим інвентарем можна ознайомитися на пробних заняттях, або в спеціалізованих магазинах. Але купувати їх зовсім не треба-вони видаються перед кожним заняттям. Краще звернете увагу на наявність гумової шапочки і купальника.

7. Протипоказання заняттям аквааэробикой

У будь-якого виду фізичних навантажень, який би ви спорт не вибрали, є свої недоліки і протипоказання. Аквааэробика теж не виключення, хоч у неї не так вже і багато недоліків. У будь-якому випадку, перш ніж переступити до тренувань, слід проконсультуватися з лікарем, особливо, якщо у вас є певні відхилення в здоров’ї, і наслідувати рекомендації.

Оскільки водне середовище диктує підвищені вимоги до питання безпеки під час триеровок, людям, що перенесли серцевий напад, або схильним до судорожних припадків, а також літнім жінкам займатися слід тільки під наглядом тренера.

Людям, що страждають бронхіальною астмою бажано займатися в дрібних басейнах, оскільки гідростатичний тиск може викликати відчуття здавленої в грудях, чому ним може бути важко дихати. Взагалі слід зазначити, що людям з бронхіальною астмою треба займатися під пильним спостереженням кваліфікованого персоналу.

Можуть виникнути труднощі у людей, які перенесли травми барабанних перетинок. У воді ним важко орієнтуватиметься із-за порушення роботи вестибулярного апарату.

  Сироватковий гейнер Dymatize Super Mass Gainer (5443 грам)


Порушення зі збереженням рівноваги у водному середовищі також можуть виникнути у людей з остеохондрозом шийного відділу хребта, що супроводжується судинною недостатністю. Їм також рекомендується починати заняття в дрібній воді і під наглядом тренера.

Алергікам необхідно перевірятися на наявність алергії на дезинфікуючий компонент використовуваний у басейні. Найчастіше це хлор, але бувають і інші речовини. Бажано одягати окуляри для плавання, щоб не дратувати ока.

Людям, схильним до ревматизму і простудних захворювань, не можна займатися у воді, температура якої нижче 20?.

8. Безпека у воді

Як і в інших видах фізичного оздоровлення, на тренуваннях поступово збільшуйте навантаження, не занадто старайтеся, але і не халтурте. Цей пункт можна не брати до уваги, якщо ви займаєтеся з тренером-він сам дозуватиме навантаження, відповідно до вашого фізичного розвитку.

Стабільність-ознака успіху. Організовуйте свої тренування, щоб в них відчувалася регулярність. Тільки при систематичних заняттях ви зможете добитися яких би то не було результатів.

Від їди до тренування повинно пройти не менше двох годин. Це пов’язано з особливостями травлення-коли їжа перетравлюється, багато крові підходить до шлунку і кишковика, тому кровопостачання мозку і м’язів погіршується. Це може викликати запаморочення і судоми, які дуже небезпечні у водному середовищі. Також їжа чинить тиск на діафрагму, яка у свою чергу давить на легені, що утрудняє дихання.

Перед заняттями приймайте охолоджувальний душ-готуйте організм до прохолодної води. Холодна вода звужує кровоносні судини, внаслідок чого навантаження на серце збільшується. Заходьте у воду повільно, ні в якому разі не стрибайте з борту. Якщо температура тіла міняється дуже швидко, це може привести до кисневого голодування сердечного м’яза, а у результаті до болів в серці.

Дивіться також

 1. аквааэробика-кращий засіб для схуднення 0 Аквааэробика-кращий засіб для схуднення Якщо проблеми зі спиною або біль в суглобах заважають повноцінним тренуванням в спортзалі, спробуйте аквааэробику-один з найбезпечніших і ефективніших видів фитнеса у світі.

© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ