Зв'язатися з автором

Станова тяга в кроссфите


Станова тяга-вправа, яка користується заслуженою повагою не лише в пауерліфтингу і бодібілдінгу, але і в кроссфите. Ця одна з найважливіших вправ для тренування м’язів усього тіла і розвитку силових показників.
станова тяга в кроссфите

Станова тяга не має аналогів як по простоті, так і по унікальній здатності розвивати силу атлета від голови до п’ят. Незалежно від того, чи хочете ви прискорити метаболізм, збільшити силу або суху м’язову масу, зменшити кількість жирової тканини, реабілітовувати спину, оптимізувати атлетичні показники або зберегти функціональну незалежність в літні роки, станова тяга-це визначено один з найефективніших інструментів.

На шкоду мільйонам, станова тяга не часто використовується і рідко зустрічається серед публіки, що веде активний спосіб життя, і, що складно собі уявити, навіть професійних атлетів. Можливо, назва вправи відлякала маси (deadlift-мертва тяга); його колишня назва “healthlift” (“здорова” тяга) краще підходила для цієї чудової вправи.

У найбільш ускладненому виді станова тяга є необхідним компонентом “найшвидшого підйому штанги у світі”-ривка, і “найпотужнішого підйому у світі”-поштовху. Але окрім усього цього, станова тяга-просто безпечний і розумний підхід до підняття будь-яких об’єктів із землі.

  Пуловер з гантеллю


Станова тяга, будучи не більше ніж підйомом предмета із землі, споріднена ходьбі, бігу, стрибкам і кидкам по мірі функціональності, проте забезпечує швидкий і помітний спортивний розвиток, як ніяку іншу вправу. Поки атлет не розвине навички в узятті штанги на груди, ривку і присіданні, йому не знайти такого ж корисного кошту для поліпшення загального фізичного стану.

Основна функціональність станової тяги, її природа використання усього тіла, механічна користь з важкими навантаженнями викликає сильну нейроэндокринное дію, і для більшості атлетів станова тяга веде до настільки швидкого поліпшення в загальній силі і почутті потужності, що користь її виконання дуже легко зрозуміти.

Якщо ви хочете стати сильніше, працюйте над становою тягою. Підвищення показників в цій вправі підстебне ріст показників в інших рухах, особливо у важкій атлетиці. Страх перед становою тягою поширений, але, як і страх перед присіданнями, беспочвен. Жодна вправа або тренувальний режим не зможе захистити спину від потенційних травм в спорті і житті або від дії часу так, як це робить станова тяга.

  Силове узяття штанги на груди


Ми рекомендуємо виконувати тренування станової тяги з вагою, близькою до максимального, раз на тиждень і, можливо, ще раз з меншим навантаженням і невеликою кількістю повторень. Будьте терплячі і вчитеся радіти невеликим регулярним поліпшенням. Головні досягнення у вправі вимірюються таким, що обтяжило, рівним вазі тіла, подвійній вазі тіла і потрійній вазі тіла, відповідаючи “початкуючому”, “хорошому” і “прекрасному” показникам в становій тязі.

Станова тяга (Deadlift), як і присідання (Squat), є необхідним функціональним рухом і викликає сильний гормональний сплеск. Ця базова вправа, що не має собі рівних.

Ми виділяємо три засадничі принципи правильної техніки виконання : ортопедичну безпеку, функціональність і механічну користь. Побоювання з приводу ортопедичних навантажень і обмеженої функціональності є причиною нашої відмови від використання ширини ніг більшої, ніж ширина плечей. Розуміючи, що багато пауерліфтерів досягли вражаючих результатів, використовуючи особливо широку стійку “сумо”, ми все ж вважаємо, що менша функціональність (ми не можемо безпечно йти, підняти штангу на груди або зробити ривок з цього положення) і велике результуюче навантаження на таз допускає лише рідкісне використання широкої стійки з навантаженням легкої або середньої ваги.

  Що таке кетогенная дієта і кетоз?


Техніка виконання вправи техніка виконання станової тяги в кроссфите

Враховуйте усі приведені нижче компоненти правильної станової тяги. Багато хто з них спрямований на виконання однієї і тієї ж частини руху, проте кожен з нас реагує по-різному на різні ради.

 1. Природна стійка, ноги під тазом.
 2. Симетричний хват згори, знизу або разнохват.
 3. Руки розташовуються на ширині достатній для того, щоб не перетинатися з ногами під час тяги.
 4. Гриф розташовується над місцем з’єднання мізинця ноги і стопи.
 5. Плечі злегка спереду грифа.
 6. Внутрішні частини ліктів спрямовані один на одного.
 7. Груди підняті і роздуті.
 8. Прес напружений.
 9. Руки повністю випрямлені і не підтягують штангу.
 10. Плечі спрямовані назад і вниз.
 11. Спина і трицепси скорочені і давлять один на одного.
 12. Вага утримується на п’ятах.
 13. Гриф знаходиться в зіткненні з ногами і слідує строго по прямій траєкторії.
 14. Кут нахилу торсу залишається постійним, поки штанга знаходиться нижче колін.
 15. Голова спрямована строго вперед.
 16. Плечі і таз піднімаються з однаковою швидкістю, поки гриф знаходиться нижче колін.
 17. Руки утримуються перпендикулярно полу до повного розпрямлення тазу у верхній точці.
  Найкорисніші жіночі види спорту


Золоті правила станової тяги :

 1. Погляд прямо перед собою
 2. Спина прогнута
 3. Руки випрямлені
 4. Штанга рухається уздовж ніг
 5. Давіть п’ятами

Експериментуйте і регулярно використайте хвата знизу, згори і разнохват. Пробуйте різні стійки, різну ширину хвата і навіть різний діаметр “млинців”-кожен варіант унікальним чином посилює ті або інші аспекти важливого в комплексі функціонального руху. Це ефективний спосіб розвитку працездатності.

Відео демонстрація


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ