Зв'язатися з автором

Китайські ягоди годжи – чи дійсно вони корисні для схуднення?


ягоды годжи : користь або шкода? post image

Що таке ягоди годжи?

Сушені ягоди годжи-це фрукти інтенсивного червоного кольору, розміром з родзинки і суміші журавлини і вишні, що мають смак. У свіжому стані ягоди годжи схожі на помідори черри як за формою, так і за величиною. У Росії і в країнах Європи ці ягоди продаються вже в сушеному вигляді, а також доступні у вигляді соків, олій, екстрактів і у вигляді різних косметичних продуктів.

Основний країною-виробником ягід годжи являється Китай-згідно з традиційною медициною цієї країни вони розглядаються як засіб для гармонізації і зміцнення енергії Цзин. Старокитайські лікарі вірили, що годжи посилюють зір, позбавляють від запаморочень, болів в нижній частині тіла, а також допомагають при різних чоловічих проблемах(1).

Проблеми в ліжка і інші симптоми зниження рівня тестостерона у молодих чоловіків.

Ягоды годжи : калорійність і склад

Калорійність свіжих ягід годжи досить невелика-близько 80-90 ккал на 100 г продукту. В порівнянні з іншими фруктами (наприклад, з виноградом або із сливами) вони містять менше вуглеводів, проте більше вітамінів і антиоксидантів. Окрім цього, їх низький гликемический індекс (30 одиниць) дозволяє вважати годжи дієтичними, а також допустимими в живленні діабетиків.

  Пігулки Nzt48 і CPh4 - список добавок для поліпшення роботи мозку ??


Окрім високого вмісту вітамінів, сушені ягоди годжи є відмінним джерелом клітковини і протеїнів. По суті, годжи є одним з лідерів серед усіх фруктів по зміст білку і по повноті профілю його амінокислот-ягоди годжи містять у своєму складі 11 найважливіших для метаболізму і обміну речовини людини амінокислот.

Калорійність і склад 100 г сушених ягід годжи :

Зміст калорій 270 ккал
Зміст вуглеводів 50 г
Зміст білків 15 г
Вміст жирів 2.4 г
Зміст клітковини 15 г

Вміст вітамінів і мінералів

Ягоди годжи відрізняються високим вмістом природних антиоксидантів, фитонутриентов, вітамінів (вітаміну А, вітаміну С, вітамінів В1 і B2, п’яти різних каротиноїдів) і мікромінералів (міді, заліза, цинку, селену, кальцію, калію). У 100 г сушених ягід годжи міститься 500% добової норми вітаміну А і 80-90% денної норми вітаміну С.

Завдяки підвищеному вмісту вітаміну С ягоди годжи використовуються для виготовлення косметики для особи. Вважається, що подібна косметика може допомагати в лікування прищів, а також може заліковувати мікроушкодження, викликані сонячними променями. Проте відмітимо, що не йдеться про сонцезахисні властивості ягід годжи, а лише про відновлення шкіри після загару.

  Користь авокадо - 7 доведених плюсів авокадо (№5 вас здивує!)


Користь ягід годжи для здоров’я

Упродовж віків ягоди годжи використовувалися в китайській медицині як загальнозміцнюючий засіб. При симптомах недоліку енергії Цзин (слабкість, часта застуда, зниження пам’яті, болі в попереку, порушення “чоловічої сили”) хворому рекомендувався щоденний прийом відвару з ягід годжи. Вважалося, що довгожителі обов’язково споживали ці ягоди.

Сучасні наукові дослідження підтверджують стимулюючу дію ягід годжи на надниркову залозу, а також зниження рівнів кортизолу і холестерину при їх щоденному вживанні(3). Окрім іншого, учені відмітили вплив ягід годжи на зниження почуття втоми, поліпшення глибини сну, а також на пониження різних запальних процесів в організмі.

Як приймати ягоди годжи?

Оптимальною формою вживання сушених ягід годжи є або їх прийом уранці у вигляді легкого відвару (спершу випивається чай, потім з’їдається м’якуш), або вживання у вигляді закуски між основними їді (у суміші з іншими сухофруктами і горіхами). Важливо відмітити, що ягоди годжи здатні вирівнювати рівень глюкози в крові і знижувати таким чином відчуття голоду.

Якщо ж ви хочете схуднути, то прийом жмені сушених ягід годжи (близько 15-20 штук) за 20 хвилин до їди допоможе зменшити розмір порції, що з’їдається, необхідної для виникнення насичення,-при попаданні в шлунок ягоди попросту розбухають, допомагаючи таким чином контролювати свій апетит. Також згадаємо, що ягоди годжи не містять у своєму складі глютену.

  Що таке гіпертрофія м'язів? Приклад тренування на гіпертрофію


Боротьба із зайвою вагою і жиром на животі-усе про те, як схуднути і добитися рельєфного пресу.

Ягоды годжи для схуднення

Старокитайські трактати про здоров’я не містять ніяких вказівок на те, що ягоди годжи можуть бути корисні для зниження ваги тіла або для схудненні. У каталозі сучасних наукових оглядів зустрічається єдина згадка дослідження користі цих ягід для прискорення метаболізму і зменшення об’єму талії(4)-проте ягоди годжи помилково рахувати жиросжигателем.

Попри те, що годжи здатні робити певний вплив на рівень інсуліну в крові (по суті, нормализовывать його) і механічно заповнювати шлунок (що, поза всяким сумнівом, притуплює апетит), більшість тверджень про дивовижну користь ягід годжи для схуднення являються не більше, ніж рекламою і недобросовісним поданням фактів.

Чи можуть ягоди годжи шкодити здоров’ю?

Самі по собі ягоди годжи не є токсичними і не можуть шкодити здоров’ю. Проте, існують дослідження, що відмічають наявність у складі сушених ягід годжи пестицидів і консервантів. Перед купівлею уважно вивчайте упаковку-ягоди, що стоять недорого, можуть оброблятися консервантом Е-220, здатним викликати діарею, нудоту і головні болі.

  Кросовер - універсальне рішення для залу і будинку


Окрім цього, у людей з алергією на пилок вживання ягід годжи у великих кількостях може спровокувати неприємну симптоматику. Окрім іншого, сушені ягоди годжи не рекомендується приймати спільно з медичними препаратами для контролю за артеріальним тиском, з ліками від діабету і з антикоагулянтами (особливо з варфарином).

***

Ягоди годжи містить у своєму складі велика кількість вітамінів А і З, мінералів і антиоксидантів. У древньому Китаї ці ягоди використовувалися для продовження життя і підвищення імунітету. Сучасні наукові дослідження дуже акуратні в підтвердженні користі ягід годжи для схуднення, проте їх прийом може механічно зменшити об’єм їжі, що з’їдається.

Наукові джерела:

  1. Chinese Medicine Database, Barbary Wolfberry Fruit, source
  2. Superfoods: The Food and Medicine of the Future, source
  3. Lycium barbarum Fruit (Goji) Attenuates the Adrenal Steroid Response to an Exercise Challenge and the Feeling of Tiredness, source
  4. Lycium barbarum Increases Caloric Expenditure and Decreases Waist Circumference in Healthy Overweight Men and Women, source

© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ