Зв'язатися з автором

Кроссфит – історія створення, відгуки фахівців і критика


що таке кроссфит? post image

Система кругових тренувань

Кроссфит є однією з найбільш популярних тренувальних систем, побудованих на принципах кругових тренувань з використанням функціональних вправ-вправ, максимально близьких до природних рухів.

У системі тренувань кроссфит комбінуються такі активності, як інтервальний біг, веслування в тренажері, стрибки на скакалці, лазіння по канату, вправи на кільцях і перекладині, силові вправи з використанням гирь, штанг і важких предметів.

Як будуються тренування в кроссфит?

Кожне заняття являється комбінацій з вищеперелічених активностей, носячи назву Workout of the Day (WOD). Існує декілька сотень таких комбінацій, і, по суті, щоденні тренування кроссфит не повторюються, а чіткої системи не існує.

Однією з відмітних особливостей системи є робота в групах по 10-15 чоловік, що допомагає тренуватися ефективніше-досвідчені учасники співтовариства підбадьорюють новачків, а також змагаються між собою за кращий результат.

Історія компанії

Засновник Кроссфит, Грег Глассман (Greg Glassman), народився 28 жовтня 1956 року в околицях Лос-Анджелеса, Каліфорнію. Кар’єру персонального тренера він почав в 18 років, в перші ж роки ставши використати назву CrossFit для своєї системи тренувань(1).

  Що таке детокс? Detox - рецепты і домашня програма живлення


Спочатку система служила персональною програмою для спалювання жиру, а тренування проходили в звичайному спортзалі. Проте поступово модель бізнесу мінялася, в 1995 році з’явився перший зал кроссфита, а в 2000 році була відкрита компанія CrossFit, Inc.

Бізнес-модель CrossFit

Тренувальні центри системи кроссфит зобов’язані платити щорічні відрахування за використання методики і бренду, а тренери цих центрів зобов’язані проходити щорічне дводенне навчання в центрах CrossFit вартістю порядку $1 тис.

У 2012 році виручка компанії CrossFit, Inc. склала $50 млн., в 2013 році, за попередніми оцінками, вона складе $100 млн(2). Кількість локацій на кінець 2012 року-6775. Кількість тих, що тренуються за системою людей-більше півмільйона.

CrossFit & Rebook

На початку 2000-х років компанія Reebok почала випробовувати серйозні складнощі з продажами, втративши контракт з Національною футбольною лігою NFL. У 2006 році Adidas купив Reebok за $3.8 млр., а в 2010 знайшлася і заміна NFL-10-річне партнерство з CrossFit(3).

Сума угоди не розголошується, проте лише на призовий фонд Reebok CrossFit Games2011 компанією був виділений $1 млн. Окрім підтримки вищеназваних ігор, були випущені колекції спортивного взуття і одягу для занять кроссфитом.

  Кращий креатин - рейтинг 2018. Рекомендації і кращі марки


Критика системи CrossFit

У 2005 році в The New Your Times з’явилася масштабна критична стаття про кроссфит-“Getting Fit, Even If It Kills You” (“Бути Fit, навіть якщо це вбиває тебе”) (4). У матеріалі розповідалося про людей, що отримали серйозні каліцтва при тренуваннях по цій системі.

У США відбувся судовий процес, за результатами якого компанія CrossFit, Inc. виплатила $300 тис. людині, що отримала каліцтва в процесі тренувань. При цьому навіть логіка побудови системи і підходу до навантажень часто стають об’єктом критики.

Думки професіоналів

Доктор Стюарт МакГрил (Dr. Stuart McGill), University of Waterloo : “Плюси, які ви можете отримати від кроссфит, перекреслюються тим ризиком, якому ви себе піддаєте, виконуючи небезпечні за своєю суттю вправи з поганою технікою і в швидкому темпі”.

Крис Шугарт, фитнес-профессионал : “Насправді, структура програм кроссфит украй хаотична, і ніякої логіки у виборі вправ і їх послідовності я не бачу. Система може бути украй небезпечна для тих, що непідготовлених, що тренуються”(5).

  Медитація для новачків - найпростіша і ефективніша техніка


***

Рекламні ролики Reebok, що буквально дають кроссфит ярлик “спорт для усіх”, забувають згадати про небезпеку таких тренувань для непідготовлених новачків. Не говорячи про те, що система кроссфит ніяк не підходить для набору м’язової маси.

Джерела:

  1. Greg Glassman Biography, source
  2. Do Not Cross CrossFit, source
  3. Reebok embraces personal fitness trend, source
  4. Getting Fit, Even if It Kills You, source
  5. The Truth About CrossFit, source

© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ