Зв'язатися з автором

Профілактика правильної осанки – 7 головних причин погіршення осанки


що псує осанку? post image

1: Рюкзак

Носіння важких рюкзаків-одна з найчастіших причин порушення осанки і викривлення хребта(1). Вага рюкзака примушує плечі опускатися вперед, створюючи при цьому прогин в спині. Якщо ж рюкзак одягнений всього однією лямкою, хребет викривляється і убік.

У ідеальному випадку взагалі не рекомендується використати класичні рюкзаки (і, тим більше, не носити їх на одній лямці), віддаючи перевагу над ними спортивним рюкзакам-“капли” на тонких лямках. В цьому випадку вага доводитиметься на найсильнішу, нижню, частина трапецій.

Кращі вправи для трапецієвидних м’язів і зміцнення шийного відділу хребта. Як позбавитися від болю в шиї?

2: неправильне взуття

Якщо дівчата найчастіше знають про те, що взуття на високому каблуці негативно позначається на хребті, то мало хто з чоловіків замислюється, що взуття абсолютно без каблука (кеды, сандалі і шльопання) також є шкідливою, провокуючи плоскостопість і порушення ходи.

Фахівці вважають пляжні сандалі гіршим варіантом, допустимим в якості взуття. Постійне їх носіння веде не лише до формування човгаючої ходи і збільшення кута розвороту стопи, але і істотно збільшує ризик виникнення болів в спині(2).

  Як швидко набрати вагу дівчині


3: Робота перед комп’ютером

Навіть робота перед комп’ютером в максимально правильній позиції, при якій ноги стоять на підлозі, кут між стегнами і тулубом складає 90-120°, кут згину ліктів наближений до 90°, а екран знаходиться на рівні погляду (трохи вище за стіл) призводить до погіршення осанки.

Причина-неусвідомлений напрям шиї вперед, ближче до екрану. Якщо ж розглянути реальне положення людини при роботі за ноутбуком, то найчастіше усі вищеназвані пункти будуть порушені. Результат-хронічні болі в зап’ястках, шиї, спині і попереку.

4: Мобільний телефон

Згадайте, як повелася ваша бабуся, уперше побачивши смартфон-швидше за все, вона підняла його на рівень погляду, щоб розглянути. Тепер звернете увагу на людей навкруги-ймовірно, вони триматимуть телефон набагато нижче, відчутно при цьому горбивши.

Передусім, постарайтеся не використати смартфон під час ходьби, оскільки це істотно погіршує не лише осанку, але і ходу. По можливості, використайте телефон для серфінгу в інтернеті або для ігор в сидячому положенні, тримаючи його на рівні погляду.

  Користь вегетаріанства для здоров'я - 7 найголовніших плюсів


5: Водіння машини

Автомобільне крісло низької посадки, при знаходженні в якому коліна виявляються вище за звичайне положення, вважається найбільш шкідливим для здоров’я хребта(3). Додайте до цього нахил до керма і ви отримаєте не лише болі в спині, але і загальне порушення осанки.

Для водіння машини фахівці радять не лише використати спеціальні подушки на сидіння, що підводять таз, але також і різні ергономічні вкладки між спиною і кріслом, підтримують природний прогин в нижній частині хребта.

Комплекс домашніх вправ для поліпшення осанки і випрямлення хребта. Усе про те, як зміцнити м’язи низу спини.

6: Сидіння на дивані

Очевидно, що вищесказане відноситься і до сидіння на дивані. Все більше досліджень говорять про те, що багатогодинне знаходження в неправильному положенні може призводити не лише до погіршення осанки, але і до розвитку ряду захворювань і погіршення метаболізму(3).

Напівлежача поза з бічним нахилом є гіршою, що можна представити для вашого здоров’я. Правильна ж позиція для знаходження на дивані нагадує крісла бізнес-класу літака-ноги і голова підтримуються, кут між корпусом і стегнами 120°.

  Вправа планка - як робити його правильно? Чотири кращі види планки


7: Сон в неправильній позі

На сон доводиться приблизно третина від усього часу доби, що робить положення під час сну найтиповішим для нашого тіла. Якщо ж ви постійно спите в неправильному положенні із занадто високою подушкою, це однозначно приведе до викривлення хребта.

Найбільш правильним і корисним для осанки вважається сон на спіні, при якому тіло підтримується двома подушками-досить тонкою подушкою під голову і подушкою середньої товщини, що розташованої під колінами і трохи підводить таз вгору.

***

Проводячи усе своє життя в зігнутому і скрученому положенні, вже до 30-40 років людина відчуває наслідки порушення осанки-хронічні болі в спині, постійну втому і порушення обміну речовин. Критично важливо почати коригування осанки якомога раніше.

Наукові джерела:

  1. Poor posture, Wikipedia Article, source
  2. Are Flip Flops Bad for Your Health?, source
  3. How Bad Sitting Posture at Work Leads to Bad Standing Posture All the Time, source

© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ