Зв'язатися з автором

Розвиток нейром’язового зв’язку – плюс 40% до ефекту тренінгу!


зв'язок м'язів з мозком post image

Прокачування зв’язку м’язів і мозку

Ефективне тренування м’язів розпочинається не з великого робітника ваги і не з вибору програми вправ. Правильне тренування розпочинається з уміння концентруватися на скороченні м’язів для їх повного залучення до роботи-побудові зв’язку мускул і мозку.

Ті групи м’язів, які атлет по-справжньому відчуває в роботі, розвиваються і ростуть швидше навіть при середніх робітниках вагах і помірних тренуваннях. При цьому відсутність нейром’язового зв’язку і механічне підняття ваги за рахунок вторинних м’язів лише погіршує симетрію тіла.

Типи статури і генетика-що у вас закладено від природи? Рекомендації для кожного їх трьох типів статури.

Чи потрібні тренування повністю?

Під рекомендованим у бодібілдінгу тренуванням “повністю” розуміється неможливість виконання останнього повторення у вправі, коли м’яз буквально відмовляється працювати із-за великого навантаження. У теорії це повинно створювати стрес, що провокує ріст мускулатури.

Проте новачки, що мають слабкий нейром’язовий зв’язок і не уміють відчувати скорочення м’яза, схильні використати надмірно велику робочу вагу. Спроба тренуватися повністю в їх випадку створить ризик травми або навіть розриву тканин, тому настійно не рекомендується.

  Трибулус - протипоказання і схема прийому для підвищення тестостерона


Як навчитися відчувати біцепс?

Причина, по якій багато хто не відчуває роботи біцепса і не може його накачати, банальна-зайва робоча вага. Непідйомно важка штанга і вигинання усім тілом призводять лише до болів в суглобах і різних порушень осанки, але не до бажаного збільшення м’язів.

Ефективне тренування біцепса розпочинається з концентрації над технікою вправи і помірної робочої ваги. Останні підходи кожної вправи рекомендується виконувати порожніми руками без ваги, намагаючись представити при цьому, що ви піднімаєте велику вагу.

Як правильно напружувати м’язи?

Необхідно завжди пам’ятати про те, що якщо ви механічно піднімаєте велику робочу вагу у вправі за рахунок мышц-синергистов і м’язових груп вівторків, ви не лише збільшуєте ризик отримання травми, але і істотно знижуєте навантаження на основну м’язову групу.

При виконанні як базових вправ, так і що всіляких, що ізолюють, ви повинні подумки напружувати мускулатуру, створюючи і зміцнюючи її зв’язок з мозком. Якщо ви не умієте відчувати скорочення різних м’язових груп, ефективність вашого тренування не велика.

  Як накачати біцепс - 7 кращих вправ з фотографіями


Методи посилення нейром’язового зв’язку

Найголовнішими методами розвитку нейром’язового зв’язку є концентрація і візуалізація. При виконанні вправ ви повинні уявляти, як м’яз напружується і розслабляється, як циркулює кров під час скорочень, і як в результаті м’яз збільшується в розмірі.

Концентрація має на увазі повну ментальну віддачу тренуванню. Якщо у вашій голові постійно крутиться думка про те, як швидше закінчити повторення і відповісти на чергове повідомлення в WhatsApp або перевірити коментарі Instagram, залиште телефон в роздягальні.

Позитивний вплив пампинга

Другим методом посилення зв’язку між м’язами і мозком є пампинг-накачування і збільшення об’єму працюючого м’яза шляхом збільшення кровотоку. Чим більше фізичний об’єм м’яза, тим простіше відчувати її роботу і контролювати цю роботу ментально.

Підвищувати кровотік в мускулатурі здатне як спеціальне спортивне живлення-передтренувальні комплекси, так і виконання вправ з малою вагою і високою кількістю повторів (наприклад, поєднання жиму лежачи з штангою і віджимань від підлоги).

Розвиток м’язової пам’яті

Хороша новина полягає в тому, що розвиток нейром’язових зв’язків корелює з розвитком м’язової пам’яті-одного разу навчившись відчувати свою мускулатуру і напружувати її силою волі, неможливо втратити ці навички навіть через роки відсутності силових тренувань.

  Програма тренувань на рельєф - вправи для сушки м'язів


Саме унаслідок наявності м’язової пам’яті і хороших нейром’язових зв’язків атлети здатні повернути об’єм мускулатури в найкоротші терміни. Нагадаємо також, що ріст м’язів пов’язаний виключно зі збільшенням об’єму самих волокон, а не зі збільшенням їх кількості.

***

Розвиток нейром’язового зв’язку між мозком і м’язами-найважливіша складова ефективного тренування для росту м’язів. Комплексний і гармонійний розвиток мускулатури неможливо без уміння відчувати свої м’язи і здібності напружувати їх силою волі.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ