Зв'язатися з автором

Сауна і лазня – до або після тренування? Скільки часу допустимо?


користь сауни після тренування post image

Користь сауни для обміну речовин

Наукові дослідження говорять про те, що знаходження при високих температурах в сауні або лазні викликає вироблення серотоніна і ендорфіну, відомих гормонів радості. По суті, саме це дає відчуття легкості і приємній ейфорії, а також може позитивно позначатися на самопочутті.

Важливо і те, що ці гормони знижують м’язову напругу і можуть притуплювати біль-не даремно сауна традиційно використовується спортсменами для прискорення процесів відновлення м’язів. Проте чи можуть лазня і сауна позбавляти організм від шкідливих токсинів і зайвої ваги-тобто, допомогти схуднути?

Як працює обмін речовин і яким чином його можна прискорити для схуднення? Методики прискорення метаболізму.

Сауна-чи йде жир разом з потом?

При знаходженні в сауні або лазні при температурі 80-100°C поверхневі шари шкіри нагріваються, кров’яний тиск росте, а пульс частішає як мінімум на 30%. Усе це примушує організм виробляти піт в спробі понизити температуру і захистити органи тіла і мозок від перегрівання.

Попри те, що висока температура посилює кровотік і провокує потовиділення, це в мінімальному ступені впливає на процеси виходу вільних жирних кислот з жирових клітин-тобто, на схуднення. Втрачена після сауни вага-це передусім вода, але не жирові запаси.

  Перший секс - 7 фатальних помилок. Усе про те, як не ганьбитися


Детокс і виведення токсинів

Традиційна медицина, рівно як і вчення аюрведи, згадують про те, що сауна може використовуватися для виведення токсинів з організму. Проте подібна очисна терапія будується не просто на нагріванні тіла, а на щедрому вживанні досить сильних потогінних і сечогінних чаїв.

Сауна рекомендується в якості додаткового кошту, активізуючого потовиділення і, передусім, в зимовий час. Аюрведа не говорить про те, що сауна підвищує імунітет, позбавляє від токсинів або призводить до схуднення-в трактатах частіше згадуються протипоказання до застосування сауни.

Чи можна схуднути в сауні?

Думка, що сауна допомагає схуднути будується на тому, що при агресивному потовиділенні тіло “випаровуватиме” і підшкірні жирові запаси. На цьому антинауковому міфі будується ціла індустрія товарів для “ледачого” схуднення-поясів, штанів і інших костюмів з ефектом сауни.

Проте наукові дослідження упевнено говорять про те, що це саме по собі посилене потовиділення викликає передусім обезводнення організму. Воно жодним чином не пов’язане з схудненням, спалюванням жиру, виведенням токсинів або якими-небудь іншими оздоровчими процесами.

  Як відмовитися від цукру? Легкий метод відмови від солодкого і борошняного


Обгортання для схуднення

На міфі про користь сауни для схуднення будується і міф про обгортання харчовою плівкою для прискорення спалювання жиру. При цьому якщо сауна або лазня, хоча і не змусять вас схуднути, але можуть принести цілком реальну користь, то обгортання плівкою для схуднення-це просто безглузда і небезпечна ідея.

Знаходження в сауні має на увазі активний вихід поту як спробу протистояти нагріву. Блокування процесів охолодження і потовиділення харчовою плівкою призводить лише до того, що внутрішня температура тіла продовжує підвищуватися, створюючи цілком реальну загрозу для здоров’я.

схуднення на 21 кг-фото до і після

Ради з кращих жироспалювальних тренувань і простої дієти. Реальна історія схуднення на 21 кг

Потогінні чаї для схуднення

Сечогінні і потогінні чаї дійсно можуть сприяти схудненню-проте лише в тих випадках, коли в жировій тканині міститься зайва кількість рідини. Самі по собі вони не спалюють жир, а викликана їх прийомом втрата ваги завжди обумовлена виключно втратою води.

Травами-діуретиками помірної дії є м’ята, шавлія і фенхель, а до сильних засобів відноситься касія (сенна) і алтей. Відмітимо, що касія має безліч протипоказань і украй не рекомендується для приватного застосування, оскільки може провокувати шлункові кровотечі.

  ??Що з'їсти, щоб схуднути - повний список продуктів для схуднення


Сауна після силового тренування

Відразу після силового тренування відкривається метаболічне вікно-період, коли організм особливо сильно потребує вуглеводів і білок для відновлення м’язів. На жаль, при температурах вище 30°C процеси синтезу глікогену різко сповільнюються, знижуючи доступність поживних речовин.

Якщо ваша мета-нарощування мускулатури, сауна принесе більше користі для відновлення в день, вільний від тренувань. Відразу після силового тренування рекомендується контрастний душ або умивання обличчя холодною водою-це знизить кров’яний тиск і нормалізує роботу організму.

***

Сауна і лазня допомагають процесам виведення токсинів і зайвої води з організму, проте вони жодним чином не впливають на спалювання жиру. Костюми з ефектом сауни і обгортання харчовою плівкою-не більше, ніж украй небезпечні для здоров’я процедури. Схуднути таким чином категорично неможливо.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ