Зв'язатися з автором

Що таке детокс? Detox – рецепты і домашня програма живлення


детокс-правда або міф? post image

Що таке “детокс”?

Під словом “детокс” найчастіше мається на увазі очищення тіла від яких-небудь токсинів, а сам термін утворений від англ. detoxication -детоксифікація, очищення від токсичних речовин. На жаль, чіткого розуміння, що саме являється детоксом не існує і кожен схильний трактувати слово по-своєму.

На практиці наявність фрази detox на продукті може означати абсолютно різні речі. Якщо це чай, то він, швидше за все, матиме сечогінний ефект, БАДи в пігулках-м’яким проносним, маски для особи-очисними і антибактеріальними властивостями, схожими з грязьовими масками.

Як працює метаболізм і чи ефективно прискорювати обмін речовин для схуднення? Метобы прискорення метаболізму.

Чи корисний детокс для здоров’я?

З одного боку, сучасна медицина спростовує ідею того, що овочеві соки або безрецептурные БАДи здатні позбавляти організм від токсинів і шлаків. Різні виробники користуються низьким рівнем знань, продаючи під маркіровкою detox абсолютно неадекватні продукти (“детокс-мыло”).

З іншого боку, джерело інформації про детоксе-древні індійські навчання-зовсім і не говорять про те, що очищення організму полягає у випиванні склянки соку і намазуванні грязьової маски на особу. Акцент робиться на комплексному поєднанні йоги, дихальних практик і спеціальної дієти.

  Як накачати біцепс - 7 кращих вправ з фотографіями


Звідки з’явився детокс?

Ідея того, що організм необхідно очищати від токсинів йде з йоги і традиційної індійської медицини (Аюрведи). Згідно з цим вченням, неперетравлена їжа і “неперетравлені” емоції залишаються в тілі, стаючи джерелами виникнення різних запалень і провокуючи хвороби.

Для того, щоб енергія життя циркулювала в тілі людини вільно і безперешкодно, Аюрведа рекомендує регулярні заняття йогою і вегетаріанську дієту. В деяких випадках рекомендуються розвантажувальні дні на овочевих соках-саме тут і зароджується поняття “детокс”.

Детокс в Аюрведі

Згідно з навчаннями йоги, не до кінця переварена їжа провокує ряд неприємних симптомів-начиная від здуття живота і печії, закінчуючи виникненням проблем з шкірою (різні прищі і почервоніння), болями в попереку (неправильно працюючий шлунок “шкодить” спині) і навіть раком.

Для нормалізації метаболізму рекомендується дотримання вегетаріанської дієти, відмова від солодкого, алкоголю і нікотину. Додатково можуть допомогти лікувальні рослини (в першу чергу, алое), трав’яні чаї (кориця, кардамон, імбир), а також соки зелених овочів, прийняті на голодний шлунок.

  Як схуднути ендоморфу? Живлення і тренування для швидкого спалювання жиру


Позитивний вплив на організм

Уміння контролювати стрес за допомогою йоги і позбавлення від токсинів, що накопичилися в організмі, і шлаків за допомогою дотримання здорової дієти і регулярного голодування позитивно позначається не лише на обміні речовин, але і на здатності організму боротися з різними хворобами.

Проте якщо ви проігноруєте частину, пов’язану із заняттями йогою, дотриманням вегетаріанською дієтою і іншою “нісенітницею”, зосередившись на прийомі розрекламованих детокс-таблеток з алое і яскравих детокс-смузи з ягодами годжи, ви не отримаєте ніякого оздоровлення тіла або духу.

Домашній детокс

Перше, з чого розпочинається домашній детокс-це проведення розвантажувального дня хоч би раз на місяць. Якщо ви регулярно відчуваєте тяжкість в шлунку, нудоту і паління, навчитеся давати своєму організму можливість для передиху і відновлення-відмовіться від будь-якої твердої їжі на 24 години.

Після того, як ви успішно проведете декілька розвантажувальних днів на воді і трав’яних чаях без цукру (ромашка, імбир, кардамон, фенхель, базилік), переходите до легких овочевих соків. Перевага віддається місцевим зеленим овочам (огіркам і капусті), а не солодким екзотичним фруктам.

  Тестостерон і облисіння - чи впливають заняття спортом на втрату волосся?


Протипоказання

Важливо пам’ятати, що навіть банальний сечогінний детокс-чай, куплений в звичайному магазині, може мати ряд протипоказань. Якщо до складу такого чаю входить рослина касія (сенна), то він строго заборонений за наявності виразки шлунку і ряду інших захворювань, оскільки може викликати кровотечі.

Вибирайте виключно ті чаї і БАДи, які утримують на упаковці інформацію про склад продукту і обов’язково перевіряйте кожен незнайомий інгредієнт. Факт того, що ці препарати продаються без рецепту лікаря абсолютно не гарантує того, що ними неможливо зашкодити своєму здоров’ю.

***

Попри те, що детокс-чаи і детокс-соки самі по собі не здатні позбавляти організм від токсинів, регулярне очищення тіла за допомогою голодування і застосування трав, а також уміння контролювати рівень стресу за допомогою йоги-важливі способи збереження здоров’я і продовження молодості.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ