Зв'язатися з автором

??Що з’їсти, щоб схуднути – повний список продуктів для схуднення


продукти для спалювання жиру post image

Що з’їсти, щоб схуднути?

Кожен місяць на полицях магазинів біодобавок і спеціалізованих аптек з’являється десяток новинок, що обіцяють швидку допомогу у боротьбі із зайвою вагою,-починаючи від численних трав’яних зборів і зеленого чаю для схуднення, закінчуючи натуральним екстрактом ананаса, імбирем і іншими “блокаторами калорій”.

Попри те, що у таких добавок відсутня певна доказова база, бажання вірити в чудеса примушує людей витрачати гроші на розрекламовані пустушки, оскільки вони краєм вуха чули, що “ананас спалює жир”. Цей матеріал стане головною зброєю у боротьбі з подібними обманами реклами про продукти для схуднення.

Чи робить генетика вплив на те, як багато жиру накопичує організм? Чому люди товстішають навіть при дотриманні дієти?

Чайні збори для схуднення

Головний міф схуднення-віра в трав’яні чаї, за допомогою яких можна безпечно і швидко позбавитися від зайвої ваги. Теоретично, це частково правда-сечогінні чаї виводять воду з організму, тимчасово знижуючи цифру на вагах. Проте через дуже нетривалий час тіло заповнює нестачу води і вагу повертається.

Найчастіше в якості основного інгредієнта подібних чаїв для схуднення використовується рослина сенна, що є досить сильним проносним, що проявляє свою дію через 8-10 годин. При цьому важливо відмітити, що регулярне вживання сенни не рекомендується, оскільки ця натуральна трава може порушити роботу кишковика.

  Програма вправ на верхню частину тіла - гід для новачка


Зелений чай для схуднення

Як і інші “натуральні жиросжигатели” зелений чай практично не здатний впливати на схуднення. У реальності кількість фитонутриентов і антиоксидантів в його складі нікчемно, а головним активним інгредієнтом є кофеїн-в склянці зеленого чаю міститься 100-150 міліграм цієї речовини, що порівнянно з порцією кави эспрессо.

Попри те, що кофеїн є стимулятором центральної нервової системи (тобто, теоретично він здатний впливати на загальний рівень активності і на декілька відсотків підвищувати кількість спалюваних за день калорій), ні безпосередньо, ні побічно кофеїн не впливає на процеси обміну речовин в жирових тканинах або на жиросжигание.

Корисна клітковина

FitSeven вже писав про те, що по своїй будові вуглеводи діляться на прості і складні. Цукор і фруктоза відносяться до простих, а клітковина і крохмаль-до складних вуглеводів. Попри те, що клітковина практично не перетравлюється в шлунку людини, вона створює почуття насичення, знижує рівень інсуліну в крові і нормалізує роботу кишковика.

Головним джерелом клітковини в природі служать стебла рослин і оболонки їх насіння-саме тому клітковини багато в овочах і крупах. І саме тому абсолютно не треба витрачати свої гроші на аптечні добавки з “активованою клітковиною”-звичайний натуральний продукт дешевший і кращий. Досить лише щоденно є зелені овочі.

  ??Яких інгредієнтів НЕ повинно бути у складі хорошого протеїну?


Дієта для зниження ваги

Замість того, щоб шукати продукти, сприяючі швидкому схудненню, в першу чергу необхідно провести аналіз своєї поточної дієти на наявність продуктів, що призводять до набирання ваги. На жаль, частенько багато людей навіть не підозрюють, що калорії однієї банки кока-коли рівнозначні пробіжці до декілька кілометрів.

Якщо ж ви шукайте конкретну дієту для схуднення, розпочніть з базових рекомендація для чоловіків. Окрім цього, навчитеся відноситися до дієти не як до екстреної допомоги підготовки тіла до відпустки (“схуднути на 10 кілограмів до літа”), а як до головного правила свого живлення, яке вам доведеться дотримуватися великої частини часу.

Думаєте не про те, як накачати кубики, а про те, як позбавитися багато? Простий спосіб швидко прибрати живіт і боки.

Список продуктів для схуднення

Нижче ви знайдете таблицю різних натуральних продуктів харчування, досить часто рекламованих в якості засобів для жиросжигания і для ефективного зниження ваги. Якщо продукт, що цікавить вас, відсутній в запропонованому списку, напишіть про це в коментарях і ми актуалізуємо статтю.

  Протеїн для росту м'язів : як вибрати кращий і як його приймати?


Продукт Міф Реальність
Ананас Що міститься в ананасі бромелайн впливає на вуглеводний і білковий обмін, допомагаючи спалювати зайвий жир. Бромелайн міститься не в м’якуші ананаса, а в його серцевині, непридатній для споживання.
Гречка Гречана крупа містить величезну кількість вітамінів, мінералів і корисних для схуднення амінокислот. Попри те, що білковий профіль гречки близький до складу амінокислот м’яса, вона жодним чином не впливає на спалювання жиру.
Висівки Регулюють глюкозу в крові, що впливає на рівень інсуліну і на здатність організму руйнувати запаси жиру. Частково правда. Висівки містять багато клітковини, що створює почуття насичення в шлунку і знижує апетит.
Імбир Покращує травлення і збільшує приплив крові до тканин організму, підвищуючи швидкість спалювання жиру. Наукові дослідження не підтверджують здатність імбиру знижувати апетит або впливати на схуднення.
Кофеїн Стимулює роботу серця, активізує обмін речовин, покращує кровопостачання, що веде до спалювання підшкірного жиру. Дослідження заперечують властивості кофеїну як жиросжигателя навіть при високому дозуванні, не говорячи про звичайний чай.
Лід і холодні продукти Оскільки тілу треба витратити енергію на нагрів льоду, він має “негативну калорійність” і допомагає схуднути. Це твердження спростовується навіть базовою логікою, не кажучи вже про наукові дослідження.
Морська капуста Висока доза йоду, що міститься в морській капусті, активує роботу щитовидної залози і спалює жир. Попри те, що недолік йоду може призводити до набирання ваги, додатковий прийом добавок з йодом не впливає на схуднення.
Насіння чиа Насіння чиа-найголовніший суперфуд, що містить безпрецедентну кількість корисних речовин. Насіння чиа не впливає на схуднення, а щоб покрити денну норму Омега-3, вам доведеться з’їдати по 100 г цього насіння в добу.
Вівсяні пластівці Регулюють глюкозу в крові, що впливає на рівень інсуліну і на здатність організму руйнувати запаси жиру. Частково правда. Як і висівки, вівсяні пластівці буквально заповнюють шлунок і перешкоджають виникненню голоду.
Омега-3 Риб’ячий жир і що містяться в нім Омега-3 відповідальні за енергетичний баланс і допомагають спалювати жир. Попри те, що недолік омега-3 може призводити до набирання ваги, додатковий прийом схуднути не допомагає.
  ??Як бігати, щоб схуднути? Частота пульсу для спалювання жиру


Продукти з негативною калорійністю

Ще одним міфом теми продуктів для схуднення є існування так званих “продуктів з негативною калорійністю”, вживання яких, мовляв, дозволяє автоматично худнути, оскільки вони не приносять енергію в організм, а витрачають її. Найчастіше до подібним продуктом зараховуються селера, кабачки, деякі цитрусові і навіть лід.

Проте, якою б логічною не здавалася ідея продуктів з негативною калорійністю, за великим рахунком це черговий антинауковий міф. Навіть якщо селера і вимагає більше калорій для засвоєння, чим він містить, для створення негативного балансу калорій і сколь-либо помітного схуднення вам доведеться з’їдати його по декілька кілограмів в день.

***

Більшість реклами продуктів для схуднення-якщо не відверта брехня, то грубе спотворення фактів. Продуктів з “негативною калорійністю” не існує, а прийом жирів Омега-3 і інших добавок ефективно лише для покриття недоліку в них, але практично не впливає на спалювання жиру або на безпосередній процес схуднення.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ