Зв'язатися з автором

Як позбавитися від розтяжок – 4 перевірені методи


розтяжки на шкірі post image

Що таке розтяжки?

Розтяжки на шкірі-це візуальний дефект шкірного покриву у вигляді вузьких хвилястих смуг різної ширини, що викликається надмірно швидкою зміною об’ємів тіла при різкому схудненні або набиранні ваги. Медичний термін для позначення розтяжок-стрии, від латів. striae (“смужки”).

Зазвичай від розтяжок страждають жінки під час вагітності, проте при наборі м’язової маси багато спортсменів також стикаються з подібними змінами шкіри-у них розтяжки найчастіше проявляються на стегнах, внутрішній стороні руки, а також в області плечового пояса.

Чим відрізняються чоловічі і жіночі косметичні засоби по догляду за шкірою? Чому неправильне умивання призводить до старіння шкіри?

Чи небезпечні розтяжки?

По суті, розтяжки характеризують втрату шкірними тканинами своїх еластичних властивостей. Якщо зазвичай шкіра здатна адаптуватися, поступово розтягуючись або стискаючись, то у ряді випадків цей запас міцності кінчається, шкірний покрив перетягується і з’являються свого роду мікро-шрами.

Важливо відмітити, що поява розтяжок зовсім не означає, що імунна система організму дала збій і тканини перестали регенеруватися. Єдиний мінус появи стрий на шкірі-естетичний. Ніяких ризиків для здоров’я розтяжки в переважній більшості випадків не несуть.

  Тяга верхнього блоку - 2 помилки техніка, якої важливо уникати


Причини появи розтяжок

Найбільш частими причинами появи розтяжок на тілі є швидка зміна ваги (схуднення або набір м’язів) і гормональні зміни (вагітність у жінок або використання анаболічних стероїдів у спортсменів). У багатьох випадках обидва чинники діють одночасно.

При різкому наборі жирової маси стрии виникають на стегнах, талії, сідницях, животі і в інших місцях відкладення жиру. Шкіра в цьому випадку перетягується, руйнується сітчастий шар дерми при збереженні епідермісу. Виникає провал-рвуться посудини, колагенові і еластичні волокна.

Розтяжки і рівень кортизолу

Попри те, що наукові дослідження показують, що схильність до появи розтяжок на шкірі закладена генетично(1), істотну роль в їх появі вносять коливання гормону кортизолу. Високий рівень кортизолу помітно послабляє еластичні функції епідермісу(2).

Ті, що саме з цієї причини худнуть часто стикаються з розтяжками на животі-різке зниження калорійності живлення і вимотуючі кардиотренировки багаторазово підвищують рівень кортизолу і інших стресових гормонів. Необхідно завжди пам’ятати про те, що худнути треба правильно.

Чи можна позбавитися від розтяжок?

Існує декілька ефективних методів видалення розтяжок на шкірі. Хоча повністю позбавитися від стрий можна виключно хірургічним шляхом, понизити інтенсивність забарвлення і зробити їх менш помітними можливо за допомогою різних косметичних процедур і спеціальних кремів.

  Чому м'язи не ростуть? П'ять найбільш частих причин і проблем


Відмітимо, що більшість домашні способи боротьби з розтяжками не показують клінічного результату. Різні види ручного масажу, масажні ролики, контрастний душ, втирання кокосового і інших олій-ці методи не здатні видалити наявні на шкірі розтяжки.

Думаєте не про те, як накачати кубики, а про те, як позбавитися багато? Простий спосіб швидко прибрати жир з живота.

Методи видалення розтяжок

1. Крем від розтяжок . Ретиноевые крему і мазі зі змістом третиноина (родича вітаміну А) здатні покращувати обмін колагену в шкірі, борючись з розтяжками, що нещодавно утворилися. Важливо відмітити, що вагітним і годуючим жінкам заборонено використати подібні крему.

2. Лазерна шліфовка. Лазер буквально випаровує поверхневий шар шкіри разом з розтяжками і пігментними плямами. Окрім оновлення верхніх шарів шкіри при дії лазера відбувається стимуляція активності колагенових волокон її глибоких шарів.

3. Хімічний пілінг . Дослівне слово peeling означає “очищення від шкірки”. У застосуванні по відношенню до шкіри є у бачу використання різні хімічних реагентів для видалення поверхневого шару епідермісу. Регулярне проведення подібних терапій омолоджує шкіру.

  Підйом ніг у висі - помилки техніка, якої ви повинні уникати


4. Механічний пілінг (дермабразія). Абразивна шліфовка шкіри мікрокристалами алюмінію з проникненням до досить глибокого рівня кровоносних судин. Перед процедурою застосовується заморожування оброблюваної ділянки шкірного покриву струменем холодного газу.

***

Розтяжки на тілі-типові супутники різкого набору або втрати ваги. Дієвих способів боротьби з ними, по суті, два-фізичне видалення верхнього шару шкіри за допомогою різних методів, або застосування спеціального крему проти розтяжок зі змістом третиноина.

Наукові джерела:

  1. NCBI: Common skin conditions during pregnancy, source
  2. Mayo Clinic : Stretch marks, source
  3. NCBI: Topical preparations for preventing stretch marks in pregnancy, source

© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ