Зв'язатися з автором

Як правильно робити внутрішньом’язові ін’єкції: Визначення місць постановки внутрішньом’язових уколів (+ інфографіка)


Схуднення і уколи вітамінів є двома ефективним способом забезпечення тіла миттєвим підживленням і необхідними добавками. Досягнення блискучих результатів в жиросжигании і нарощуванні м’язів за допомогою різних жироспалювальних ін’єкцій часто стає кращою мотивацією для боротьби з боязню голок. У цій статті в ознайомлювальних цілях розказано, як зробити укол самому собі, правильно вибрати зону для ін’єкції і інші нюанси.

Вивчення найкращих місць введення внутрішньом’язових ін’єкцій, підготовки інструментів і способів самоинъекции стане дуже надихаючим і навіть приголомшуючим досвідом.

Примітка : Прошу мати на увазі, що я-не професійний медик, і ця інформація не служить приводом ігнорувати ради вашого лікаря. Будь ласка, звернетеся до медиків, перш ніж починати яке-небудь нове лікування.

Зміст статті

 • Що таке внутрішньом’язова (у/м) ін’єкція?
 • Місця введення в/м ін’єкцій
 • Вибір місця для в/м самоинъекции
 • Анатомічні орієнтири для виконання в/м уколів
 • Підбір голки для в/м ін’єкції-калібр і довжина
 • Підготовка дози ін’єкції
 • Етапи підготовки дози для ін’єкції (інфографіка)
 • Процедура постановки в/м уколу
 • Як робити в/м укол (інфографіка)
 • Риски в/м ін’єкцій

Що таке внутрішньом’язова (у/м) ін’єкція?

Внутрішньом’язова (у/м) ін’єкція це укол, що доставляє ліки прямо в мускулатуру ваших посудин. З метою схуднення внутрішньом’язово вводяться наступні препарати:

 • Lipo-3 M.I.C.
 • Lipo-10 (M.I.C. + комплекс вітамінів групи В)
 • L-карнитин
 • Суміш аргініну і карнитина

Деякі ліки і добавки доцільно застосовувати тільки у виді в/м уколів. Це пояснюється тим, що при введенні іншим способом певні лікарські препарати, вітаміни і гормони стикаються з проблемами, такими як уповільнене всмоктування, таке, що призводить до кислотної дегенерації, розщеплювання ензимів і зниження ефективності. Усе це не дозволяє досягти максимальних результатів. Перевагами в/м ін’єкцій є:

 • швидка дія препаратів
 • безпосереднє введення ліків в м’язову тканину
 • пряма форма лікування на відміну від під’язикового, кишкового і шкірного всмоктування

М’язова тканина-ідеальне місце введення певних медикаментів навіть в порівнянні з підшкірними ін’єкціями (прямо під поверхневий шар шкіри). Усе завдяки кращій всмоктуючій здатності і підвищеному кровопостачанню м’язів. Внутрішньовенні ін’єкції повинні виконуватися тільки кваліфікованим медичним персоналом, здатним знайти відповідну вену, а також переконатися, що препарат безпечний для введення у вену. Саме тому в/м уколи є оптимальним варіантом для багатьох, що прибігають до ін’єкцій жиросжигателей.

  Кращий креатин - рейтинг 2018. Рекомендації і кращі марки


Місця введення в/м ін’єкцій

На тілі існує чотири головні зони постановки в/м уколів, які вважаються найбільш безпечними і ефективними для цієї процедури. Серед них:

 • Стегно: Латеральний широкий м’яз (m. vastus lateralis) -хоч міра засвоюваності препарату, введеного у такий спосіб, частенько нижче, ніж при постановці уколу в плече, це все ж краща зона для в/м самоинъекции.
 • Сідниця: Передня ділянка (ventrogluteal muscle) сідниць-Це відповідне місце для виконання в/м ін’єкції, оскільки тут жировий прошарок тонший, ніж на самих сідницях, що сприяє кращій всмоктуваності медикаментів. Також ця область вважається найбезпечнішої при дотриманні правильності процедури.
 • Плече: Дельтовидний м’яз (m. deltoideus) -найпоширеніше місце введення безлічі вакцин. При постановці уколу в цю область треба ретельно відміряти об’єм ін’єкції, адже ця зона може вмістити обмежену кількість препарату за раз. Дорослим не рекомендується перевищувати дозування в 1 мл
 • Сідниці: Задня ділянка (dorsogluteal muscle) сідниць-Також прийнятне і широко використовуване місце для уколів. Хоч ця область значно віддалена від великих нервів і кровоносних судин, все ж існує ризик ушкодження сідничого нерва.

Вибір місця для в/м самоинъекции

При виборі області для самостійного здійснення в/м уколу, треба враховувати її доступність і об’єм вживаного препарату. Слід відповісти на такі питання:

 • Ви ставите в/м укол наодинці?
 • Чи можете ви попросити кого-небудь ввести вам в/м ін’єкцію?
 • Яку дозу ви застосовуєте?

Самим кращим місцем для в/м самоинъекции вважається стегно з причини його високої доступності і хорошого візуального контролю. Також для цієї області можна брати голку більше в порівнянні з плечем. За наявності навички і значної маневреності ви можете самостійно ставити в/м укол як в стегно, так і в сідницю.

  Кращий спосіб скинути вагу без фізичних вправ, що виснажують


Для введення великої дози ліків краще виберіть м’яз стегна, оскільки в цій зоні поріг максимального об’єму ін’єкції вищий. Гранична доза препарату для м’язів сідниць і стегна складає 4 мл, тоді як в плече можна вводити не більше 1 мл (посилання). Якщо необхідна кількість медикаменту перевищує разове дозування для якоїсь однієї зони, можна розділити цей об’єм на декілька уколів, і поставити їх в різні місця. Це дуже необов’язково для ін’єкцій жиросжигателей, адже їх головним чином рекомендується колоти по 1 мл за раз.

Також варто міняти області виконання ін’єкцій щоб уникнути шкірних роздратувань і появи шрамів. Коліті ви в різні місця або ні, радять виділяти під кожну процедуру зону радіусом 2-3 см Не зайвим записуватиме місце і час останнього уколу в м’яз. Так ви зможете уберегти шкіру від роздратування і уникнути ускладнень, викликаних неправильним застосуванням.

Анатомічні орієнтири для виконання в/м уколів

як правильно робити внутрішньом'язові ін'єкції: визначення місць постановки внутрішньом'язових уколів (+ інфографіка)

як робити укол в сідницю

 • Стегно : Розділите поверхню стегна на три рівні частини. Середня порція м’яза між верхньою частиною стегна і коліном відповідає зоні ін’єкції. Готуючись вводити голку, злегка підведіть м’яз над кісткою.
 • Плече : У верхній частині руки кістки утворюють перевернутий трикутник. Вершина трикутника вказує на середню пахвову лінію, а його основа лежить уподовж акромиальной лінії. Робіть укол в центр отриманого трикутника на 3-5 см нижче акромиальной лінії.
 • Сідниця (передня область) : Ляжте на бік стороною уколу вгору. Покладіть руку на зону з’єднання сідничного м’яза з верхньою частиною стегна. Розгорніть долоню так, щоб великий палець вказував на промежину, а інші пальці лежали у напрямку до голови. Відведіть вказівний палець для отримання форми букви “V”. Вводьте голку в центр цієї фігури.
 • Сідниця (задня область) : Розділіть сідницю на чотири рівні секції. Верхня зовнішня чверть є місцем постановки ін’єкції.
  Бігова доріжка для будинку - як вибрати кращу серед недорогих? ?????


Підбір голки для в/м ін’єкції-калібр і довжина

По-перше, треба знати, що шприц складається з трьох головних елементів:

 • Голки : частині шприца, яка проколює шкіру і проникає в м’яз (калібр і довжина обговорюватимуться пізніше)
 • Циліндра : місткості для виміру і змісту лікарського розчину
 • Поршня : елементу, контролюючого подання препарату

підбір шприца і голки для уколу

Голка має бути досить довгою, щоб проникнути в м’яз на потрібну глибину. Двома основними характеристиками голки є калібр і довжина. Калібр відповідає діаметру голки. Чим більше калібр, тим менше діаметр голки. Для в/м уколів зазвичай використовують голки 22-25 калібру.

Довжина голка вимірюється в міліметрах (мм) і типово залежить від статури людини. Проте стандартна довжина голки для в/м уколів коливається в межах 45-70 мм. Обов’язково підбирайте голку оптимального калібру і довжини для кожного місця ін’єкції для запобігання яким-небудь больовим відчуттям, які може викликати неправильне введення голки, ушкодження або роздратування тканин.

Препарати для ін’єкцій зазвичай йдуть в наборі з відповідними голками. У разі сумніву обов’язково звернетеся до медпрацівника, щоб переконатися в правильності калібру і довжини використовуваної голки.

Підготовка дози ін’єкції

При підготовці дози препарату для введення в м’яз треба наслідувати декілька базових інструкцій:

 • Вимийте і висушіть руки перед роботою з інструментами для ін’єкцій
 • Не застосовуйте використаний, роздрукований або пошкоджений шприц
 • Завжди дотримуйтеся рекомендованого дозування
 • Не дозволяйте голці торкатися до чого-небудь окрім ампули (флакона) з препаратом
 • Проконсультуйтеся з фахівцем у разі утруднення на якому-небудь етапі процедури

Нижче пропонується загальна процедура підготовки дози для ін’єкції. Деякі медикаменти потребують попереднього розбавлення, тому не нехтуйте радами виготівника медикаментів або вашого лікаря.

Запропоновані етапи підготовки дози для ін’єкції служать лише зразковим зразком:

 1. Зніміть ковпачок з флакона з медикаментом, і протріть гумову пробку спиртом.
 2. Перевірте цілісність індивідуальної упаковки шприца. Якщо вона відкрита або пошкоджена-викиньте цей шприц, і візьміть інший.
 3. Зніміть ковпачок з шприца, і візьміть його як ручку, що пише.
 4. Потягніть поршень на себе, набираючи шприцом повітря (у об’ємі рівному разовій дозі використовуваного препарату).
 5. Поставте флакон з ліками на плоску поверхню, увіткніть голку в центр гумової пробки, і натисніть на поршень, виштовхуючи набране повітря всередину флакона.
 6. Не вытыкая голку з пробки, переверніть флакон догори дном. Переконайтеся, що кінчик голки залишився зануреним в препарат.
 7. Тримаючи флакон пробкою вниз, потягніть поршень на себе, заповнюючи шприц необхідною кількістю медикаменту.
 8. Утримуючи голку у флаконі, перевірте шприц на наявність бульбашок повітря, злегка постукавши по ньому. Акуратно натисніть на поршень, щоб видалити будь-яке повітря, що потрапило.
 9. Ще раз перевірте правильність дози препарату в шприці, і витягнете голку з флакона. (Наприклад, прописана доза може відрізнятися від рекомендованої в інструкції по застосуванню ліків).
 10. Не кладіть голку і не дозволяйте їй торкатися сторонніх предметів до виконання уколу.
  Низький тестостерон - 4 небезпечних ознаки зниженого рівня гормонів


Етапи підготовки дози для ін’єкції (інфографіка)

етапи підготовки дози для уколу

Процедура постановки в/м уколу

Незалежно від вибраного місця ін’єкції існують деякі загальні ради з виконання уколу :

 • Завжди ретельно мийте руки з милом і витирайте їх досуха
 • Завжди належним чином готуйте голку і дозу для ін’єкції
 • Завжди протирайте місце для уколу спиртом або іншим знезаражувальним розчином
 • Завжди стежте, щоб голка для в/м ін’єкції знаходилася під прямим кутом до зони уколу
 • При появі кровотечі витягніть голку і викиньте її, підготуйте нову дозу
 • Акуратно і повільно, без ривків вводите голку і препарат, не давите на голку

Ви можете наслідувати ці загальні рекомендації по проведенню процедури в/м ін’єкції :

 1. Виберіть місце введення, користуючись анатомічними орієнтирами для постановки в/м уколів.
 2. Вимийте руки, обробіть місце постановки уколу спиртом.
 3. За допомогою інструкції підготуйте голку і дозу для ін’єкції.
 4. Натягніть шкіру в області уколу для виявлення м’яза, і введіть голку під кутом 90 градусів.
 5. Не витягуючи голку, повільно потягніть поршень шприца на себе, щоб переконатися, що не були зачеплені кровоносні судини. За наявності крові змініть голку і почніть наново, вибравши інше місце для ін’єкції. Інакше переходите до етапу 6.
 6. Продовжуйте повільно водити препарат до упору.
 7. Швидко витягніть голку і викиньте її.
 8. На короткий час притисніть до місця уколу марлевий або ватний тампон.
  Фруктоза - що це таке? Чому і як фруктоза ламає обмін речовин?


Як робити в/м укол (інфографіка)

як правильно робити внутрішньом'язовий укол

Утилізація голок і шприців

Голки і шприци не можна викидати разом із загальним побутовим сміттям або переробляти. Вони підкоряються державному закону про належну утилізацію. Ви можете попросити в кабінеті свого лікаря або придбати спеціальний контейнер для правильної утилізації голок. При необхідності можете використати для цього будь-яку міцну ємність або пластмасову пляшку з кришкою, що щільно закривається. Обов’язково ознайомтеся з актуальним законом про належну утилізацію.

Риски в/м ін’єкцій

Слід завжди радитися з лікарем перед початком якого-небудь лікування, щоб виключити будь-які негативні наслідки від ваших в/м ін’єкцій. Треба брати до уваги наступні риски, пов’язані з в/м уколами :

 • інфекція в місці уколу
 • роздратування шкіри в області ін’єкції
 • колення і (чи) оніміння
 • алергічні реакції
 • кровотеча
 • ушкодження нервів або кровоносних судин
 • біль в зоні ін’єкції

Поява будь-яких цих побічних ефектів служить приводом для негайного звернення до лікаря. Якщо вам важко дихати, у вас набрякли губи, ротова порожнина або особа, то у вас, швидше за все, пішла алергічна реакція на введену речовину, і вам слід негайно викликати швидку допомогу.

Ознайомившись з усіма нюансами правильного введення в/м ін’єкцій, ви зможете добитися вражаючих результатів в схудненні. Ви можете дозволити собі забезпечити свій організм усім необхідним для стимуляції жиросжигания, щоб зайві кілограми танули на очах.

Проконсультуйтеся з лікарем перед початком процедур.


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ