Зв'язатися з автором

Гейнер – усе, що необхідно знати


Давайте розберемося, що таке гейнер, як він працює і кому треба його приймати.
гейнер-усе, що необхідно знати

Гейнер-це харчова добавка, призначена для тих, хто хоче наростити м’язову масу. Основними компонентами гейнера є вуглеводи і білки, хоча часто виробники спортивного живлення також додають в гейнер вітаміни, мікроелементи і інші компоненти, що заповнюють потреби організму. Головна функція гейнера-збільшення маси тіла і швидке заповнення енергетичних запасів. Ефективність комбінування протеїну і вуглеводів у бодібілдінгу доведена в декількох незалежних дослідженнях.

Як працює гейнер

Вуглеводи, переважно у вигляді глюкози, є основним джерелом енергії для роботи клітин м’язів, головного мозку і багатьох інших систем організму. Запасаючись у вигляді глікогену в клітинах печінки і м’язів, глюкоза в міру необхідності вивільняється в кров і учавствует в основному енергетичному обміні. Проте, коли запаси глікогену зменшуються, для енергетичних цілей можуть використовуватися жирні кислоти і окремі амінокислоти.

Розпад білку для енергетичних потреб ця справжня перешкода для спортсменів. Дивіться, якщо організм вимушений витрачати амінокислоти як джерело енергії, то м’язи, природно, не можуть їх використати для збільшення сили і маси, і як результат-це зниження працездатності і результативності тренувань. У таких випадках додаткове споживання не лише білків, але і вуглеводів, дозволить кращим чином розв’язати проблему поповнення запасів протеїну в м’язах.

  Альтернативи операції по эндопротезированию (заміні) колінного суглоба


Співвідношення в гейнере білків і вуглеводів

В середньому гейнеры містять близько 10-35% білку у своєму складі, і, відповідно,-60-80% вуглеводів. При цьому класичним вважається співвідношення 1:4, тобто, на кожен грам білка припадає близько 4 грам вуглеводів.

Якісний склад гейнера

Другою характеристикою гейнеров є якісний склад кожної поживної речовини. У білків це різні джерела. Будь то соєвий, казеїновий, яєчний, молочний білок або щось інше. У вуглеводів-це ділення їх на прості і складні.

гейнер

Прості і складні вуглеводи

Так звані прості вуглеводи мають просту хімічну формулу і тому дуже швидко всмоктуються в кишковику. Якщо ваш обмін речовин занадто швидкий і ви насилу набираєте м’язову масу, то вам слід вибрати гейнер з більш високим вмістом вуглеводів. Відповідно, чим більше у складі гейнера простих вуглеводів, тим швидше відновлюється рівень глікогену, але в той же час підвищується ризик отримати з набором м’язової маси ще і жировий прошарок.

Відсоток змісту білку в гейнере повинен збільшуватися пропорційно вашій жировій масі. Чим більше ви схильні до повноти, тим більше білку повинен міститися у вашому гейнере.

Деякі виробники спортивного живлення використовують у своїх гейнерах спеціально розроблені складні вуглеводи, які повільно всмоктуються, що, у свою чергу, зменшує проблеми з набором підшкірного жиру. Складний склад вуглеводів забезпечує тривалу дію упродовж декількох годин, що дозволяє відновити енергетичний баланс клітин і створити умови для нарощування м’язової маси.

  Підйом ніг лежачи на похилій лаві


Кому потрібний гейнер

Гейнер, в першу чергу, потрібний людям, що твердо вирішили набрати м’язову вагу, займаючись силовим тренінгом оскільки вуглеводи є кращим паливом для фізичних навантажень в тренажерному залі, а білок-незамінний будівельний матеріал для росту мускулатури і набору м’язової маси (міофібрилярна гіпертрофія-збільшення м’язового волокна).

Також гейнер добре підходить легкоатлетам, боксерам, футболістам, баскетболістам і іншим спортсменам, які піддаються тривалим аеробним навантаженням. Вживання гейнера перед навантаженнями дозволяє підтримувати високий рівень енергії під час занять і ігор, а після тренінгу допомагає відновити сили і м’язи.

Гейнеры можуть додавати у свій раціон ті люди, у яких при заняттях спортом немає режиму харчування, що склався. Але при наборі м’язової маси рекомендується дотримуватися спеціальної дієти з 5-6 разовим живленням (включаючи білково-вуглеводні коктейлі). Спортсменам, які схильні швидко набирати вагу (ендоморфи), гейнер слід приймати обережно, оскільки окрім м’язової маси, можуть виникнути проблеми з жировими відкладеннями.

Прийом гейнеров в дні без тренувань можна порекомендувати атлетам, які погано набирають м’язову масу, для того, щоб збільшити загальну калорійність живлення і прискорити відновлення. Гейнер рекомендується вживати эктоморфам. Эктоморф може не так строго дотримуватися правил в живленні, як люди з іншими видами статури, оскільки його метаболізм не схилений до липосинтезу.

  Розтяжка литкових м'язів


Кому не радять вживати гейнер

Гейнер складається з натуральних харчових компонентів, завдяки чому його можуть вживати і чоловіки, і жінки будь-якого віку. Не радять вживати гейнер людям, що не переносять лактозу, в першу чергу із-за того, що входить до складу сухого молока. Можливі наслідки: діарея і розлад травлення (характерно особливо для тих, хто страждає ферментативною недостатністю внаслідок всіляких захворювань підшлункової залози).

Як приймати

Гейнеры діють впродовж декількох годин. Вони дуже швидко відновлюють енергетичні запаси клітин людського організму. Класичний варіант прийому гейнера-це впродовж перших 40 хвилин після кожного тренування. Так само, якщо немає можливості нормально поїсти за 1,5-2 години до тренування, то можливий прийом гейнера за 30-60 хвилин перед тренуванням.

Як вибрати

Гейнеры відрізняються по великому числу параметрів, і для кожної людини підходить певний гейнер. Нині немає особливих критеріїв, по яких можна зробити точний вибір, визначивши кращий гейнер для окремої людини. Тільки особистий досвід застосування і результати покажуть наскільки вам підходить той або інший продукт. За результатами багатьох опитувань, найчастіше спортсмени віддають перевагу гейнеру Serious Mass від Optimum Nutrition.

  Чому я вибрав спорт


Відео Дивіться також

  1. гейнер-як вибрати і як приймати 0 Гейнер-як вибрати і як приймати Давайте розберемося, яким критеріям повинен відповідати якісний гейнер, а також коли і як його приймати.

© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ