Зв'язатися з автором

Кращі жиросжигатели для схуднення


Чи можуть добавки допомогти схуднути? Ми порівняли ефективність кращих жиросжигателей і натуральних продуктів.

Відразу обмовимося: найбільш дієвими способами спалювати жир являються спорт і дієта. Нікому і ніколи не вдавалося схуднути, щодня споживаючи тонни жироспалювальних пігулок.

Терміном “жиросжигатель” позначаються різні препарати, які або збільшують швидкість метаболізму (швидкість, з якою тіло витрачає енергію) або стимулюють термогенез (процес вироблення тепла в організмі). Цей термін також може означати продукти, що пригнічують апетит і перешкоджають засвоєнню поживних речовин, що, кінець кінцем, може привести до втрати ваги, незважаючи на відсутність прямої дії на спалювання жирової тканини.

ефективні жиросжигатели для схуднення

Ключовим моментом при прийомі декількох препаратів (у будь-яких цілях) є те, яким чином вони працюють разом. Це особливо важливо для жиросжигателей, оскільки багато їх них-стимулятори. Навіть у малих дозах в сукупності вони можуть чинити потужну дію при прийомі з іншими добавками (синергія).

Дослідження показали, що сжигатель жиру ефективний тільки у поєднанні із здоровою дієтою і грамотно складеним тренувальним планом.

Сьогодні ми розповімо про деякі найбільш поширені компоненти жироспалювальних добавок, щоб ви змогли прийняти зважене і обгрунтоване рішення про те, які з них краще вибрати.

Зміст статті

 • Що таке жиросжигатели
 • Як працюють жиросжигатели
 • Який жиросжигатель вибрати
 • Кому не слід приймати жиросжигатели
 • Як приймати добавки для спалювання жиру
 • Час прийому
 • Побічні ефекти
 • Чи містять жиросжигатели заборонені речовини?
 • Компоненти найефективніших жиросжигателей для схуднення
  • Кофеїн
  • L-карнитин
  • Зелений чай
  • Фосфатидилсерин
  • Йерба маті
 • Кращі натуральні жиросжигатели
  • Чорна смородина
  • Грейпфрут
  • Мигдаль
  • Груша
  • Морські боби
  • Шоколад

Що таке жиросжигатели

Жиросжигатели-це суміші з трав і стимулюючих речовин, які трохи піднімають температуру тіла, що дозволяє нам спалювати більше калорій під час тренування. Кофеїн, зелений чай і йерба маті-основні їх компоненти.

  Який протеїн краще вибрати дівчатам для схуднення або набирання ваги


Втім, на ринку є і досить сумнівні продукти. Наприклад, на сьогодні недостатньо доказів відносно ефективності карнитина, форсколина і ефедрину. Останній є синтетичною версією трави ефедри і входить до складу багатьох брендів. Скажімо, у Великобританії він доступний тільки по рецепту із-за небезпечних побічних ефектів і здатності викликати звикання.

Як працюють жиросжигатели

як працюють жиросжигатели для схуднення

Одні жиросжигатели безпосередньо спалюють калорії (стимулюючи процес вироблення тепла), інші активізують викид адреналіну, прискорюють метаболізм, а також виступають пригнічувачами апетиту. Проте доказів ефективності добавок для спалювання жиру не багато. За словами експертів, помірне споживання калорій і фізичні вправи трохи краще допомагають худнути в довгостроковій перспективі.

Який жиросжигатель вибрати

Широкий вибір сжигателей жиру можна знайти у більшості спеціалізованих магазинів спортивного живлення і великих супермаркетах. У останніх ви також можете придбати натуральні жиросжигатели для схуднення, такі як чорна смородина і темний шоколад (див. нижче).

Відео-кому вони потрібні жиросжигатели і їх види

Кому не слід приймати жиросжигатели

Сжигатели жиру піднімають рівень кортизолу (гормону стресу) в крові, так що якщо ви страждаєте від занепокоєння або тривожності, то ці симптоми можуть сильно загостритися. Перш ніж почати вживати спортивні добавки для схуднення, проконсультуйтеся з лікарем, особливо якщо ви вже приймаєте якісь лікарські препарати.

як приймати жиросжигатели для схуднення

Як приймати добавки для спалювання жиру

Наслідуйте інструкції на упаковці і краще вибирайте капсули або пігулки, оскільки вони являються найпростішим способом відстежувати дозування. Будьте обережні, якщо плануєте приймати спортивні жиросжигатели для схуднення впродовж тривалого періоду часу. Фахівці рекомендують приймати їх 14 днів, після чого на 14 днів робити перерву, і повторювати цей цикл 2 рази кожні 8 тижнів.

  Кардіо-програма - комбінація бігу і ходьби


Час прийому

Більшість сжигателей жиру містять кофеїн, тому приймати їх ранком, можливо, буде краще всього. Ніколи не приймайте продукти жиросжигатели для схуднення після 2-го годинника дня, оскільки це вплине на ваш сон. Якщо хочете побачити серйозний результат, наслідуйте інструкції на упаковці і поєднуйте прийом препаратів із структурованим планом тренувань.

Побічні ефекти

Прийом великих доз ефедрину може мати серйозні наслідки, у тому числі прискорене серцебиття, занепокоєння, безсоння, блювота і запаморочення. Природні жиросжигатели для схуднення, як правило, безпечніше, але у великому дозуванні вони також можуть привести до появи побічних ефектів, включаючи підвищення кров’яного тиску або порушення сердечного ритму.

Жиросжигатели і ілюзія ефекту-що відбувається після закінчення прийому

Чи містять жиросжигатели заборонені речовини?

Деякі жиросжигатели, разом з безліччю інших спортивних препаратів, можуть містити заборонені речовини, які утворюються в результаті так званого перехресного забруднення в процесі виробництва. Тому компаніям важко гарантувати їх відсутність, навіть якщо тестування продукту здійснювалося третьою стороною. Такий стан справ несе риски для спортсменів, що знаходяться під пильною увагою Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA).

Щоб уникнути прийому заборонених або наркотичних речовин, уважно вивчайте етикетку жиросжигателя і придбавайте тільки сертифікований товар.

Компоненти найефективніших жиросжигателей для схуднення

Кофеїн

Кофеїн прискорює окислення жирів під час відпочинку і фізичних вправ, покращує здатність організму засвоювати жири (перетворюючи їх в енергію) і підвищує енергетичні витрати, стимулюючи термогенез. У концентрованій формі у вигляді пігулок він ефективніший за каву. Щоб збільшити витрату енергії, необхідно в добу приймати 8 міліграм речовини на 1 кг маси тіла, що еквівалентно 8 чашкам “Американо” з “Starbucks”.

  Підбірка протеиновых коктейлів


L-карнитин

L-карнитин-це амінокислота, яка транспортує жирні кислоти в мітохондрії (наші внутрішні “електростанції”) для вироблення енергії. Приймайте 500-3 000 міліграм речовини до тренування, щоб використати максимальний об’єм жиру в якості “палива” для виконання вправ. Це особливо ефективно, якщо ви тренуєтеся на голодний шлунок або сидите на низьковуглеводній дієті, де окислення жирів і так проходить досить активно. Проте, як вже було сказано вище, доказів із цього приводу не багато. Детальніше про л-карнитин, що це таке і для чого він потрібний, читайте по посиланню.

Зелений чай

Зелений чай здатний дати потужний поштовх метаболізму. Він багатий антиоксидантами під назвою катехіни, які підвищують здібності організму спалювати жир на 4,7 %. Щоб отримати максимальну користь для здоров’я, пийте його замість звичайного чаю або дієтичних безалкогольних напоїв. Проте для цього вам потрібний від 8,6 г до 15,7 г чистої речовини в добу, що еквівалентно приблизно 9 чашкам напою, тому набагато зручніше приймати екстракт зеленого чаю у вигляді порошку, капсул або пігулок. Головне-не переборщите. Передозування може привести до погіршення засвоєння заліза з їжі, уповільненню транспортування кисню і виробництва енергії, що понизить ефективність роботи в тренажерному залі.

Фосфатидилсерин

Будь-яке інтенсивне тренування-серйозний стрес для організму. В ході її у великих кількостях секретується кортизол, який відповідає за накопичення жиру. Проте фосфатидилсерин блокує його вироблення. Це дозволяє швидше відновлюватися, спалювати більше жиру і нарощувати більше м’язів. Приймайте його після тренування або увечері, особливо якщо ви тренуєтеся з високою інтенсивністю або сильно схильні до впливу стресу.

  Як накачати сідниці: 5 правил міцних сідниць


Йерба маті

Йерба маті являється потужним жиросжигателем завдяки високому вмісту кофеїну. Він часто зустрічається в якості одного з інгредієнтів в енергетичних напоях по всьому світу. Ця рослина містить поліфеноли, які пригнічують ферменти, що беруть участь в жировому обміні. Йерба маті посилює почуття ситості, уповільнюючи травлення. Проте, дії матэ на масу тіла присвячені мало досліджень, тому його доки не можна поставити в один ряд з кофеїном і зеленим чаєм.

Кращі натуральні жиросжигатели

натуральні жиросжигатели для схуднення

Чорна смородина

Згідно з дослідженнями Університету Чичестера, самий кращий засіб для спалювання жиру-екстракт чорної смородини. В ході експерименту при вживанні цієї речовини велосипедистами спостерігався ріст інтенсивності на 15-27% . “Ніщо інше так істотно не збільшує окислення жирів. Ми спостерігали дуже високу активацію ферменту, який транспортує жири в мітохондрії”,-говорить автор дослідження професор фізіології Марк Виллем.

Для досягнення найкращих результатів приймайте екстракт чорної смородини по 300 міліграм в день. Активний інгредієнт також міститься і в інших темних фруктах і овочах, таких як баклажани, сливи і вишні.

Грейпфрут

Дослідники з клініки Скриппса в Каліфорнії виявили, що вживання всього половини грейпфрута перед кожною їдою допомагає скидати до півтора кілограмів в тиждень, навіть якщо залишити раціон колишнім (за умови, що ви не їсте нездорову їжу 3 рази в день). На думку автора дослідження Кена Фудзиока, вся річ у тому речовині, яка регулює рівень інсуліну. “Усе, що допомагає понизити рівень цього гормону, допомагає і втратити вага, і грейпфрут, здається, знаходиться в числі таких продуктів”-сказав учений.

Додайте грейпфрут в салат з шпинату або ж просто їжте в чистому вигляді.

  Фронтальні присідання з напарником


Мигдаль

Учасники одного американського дослідження щодня з’їдали жменю мигдаля впродовж 6 місяців і виявили, що позбавилися від 18% жиру. Ті ж, хто наслідував дієту з такою самою кількістю калорій і білку, але замінювали мигдаль складними вуглеводами (наприклад, хлібом) втратили усього 11% жиру.

Мигдаль-ідеальний продукт для перекушування і відмінний інгредієнт до уранішньої каші.

Груша

Дослідження, проведені в Університеті Ріо-де-Жанейро, показали, що люди, які з’їдали 3 груші в день, споживали менше калорій і втратили більше ваги, ніж ті, хто цього не робив. Цей фрукт надзвичайно багатий клітковиною (у одному плоді міститься 15% щоденної рекомендованої норми), тому він допоможе вам почувати себе більше ситим і убереже від переїдання.

Обов’язково з’їдайте шкірку груші, оскільки в ній знаходиться велика частина корисних волокон. Груші служать прекрасним доповненням до листового салату, особливо у поєднанні з блакитним сиром.

Морські боби

Морські боби обов’язково мають бути в раціоні, якщо ви хочете позбавитися від жиру, адже одна порція цього продукту містить близько 20 грамів резистентного крохмалю. Дослідники з Університету Колорадо виявили, що якщо є продукти з високим вмістом такого крохмалю один раз в день, то можна спалювати на 25% більше жиру.

Щоб приготувати смачне пюре в домашніх умовах, обсмажте лук-шалот і часник в маслиновій олії, додайте парі банок морських бобів, а потім змішайте усі інгредієнти у блендері.

Шоколад

Доведено, що темний шоколад і інші продукти з високим вмістом антиоксидантів допомагають запобігти накопиченню жирових клітин в організмі, які є передвісниками ожиріння і хвороб серця. Головна умова-не їжте його надто багато.

Джерело: http://www.coachmag.co.uk/nutrition/supplements/ 1157/best-fat-burners


© 2019 ФІТНЕС / КРОССФІТ / СХУДНЕННЯ